UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dbajmy o porządek na naszych podwórkach

 
Elbląg, Dbajmy o porządek na naszych podwórkach
fot. arch. portEl

Urząd Miejski w Elblągu informuje mieszkańców i przypomina wszystkim władającym nieruchomościami, że do ich obowiązków należy utrzymanie czystości i porządku poprzez wyposażenie nieruchomości w pojemniki na wszystkie frakcje odpadów i niedopuszczenie do zanieczyszczania terenu wokół nich.

W związku z zakończeniem trwałości projektu unijnego Zakład Utylizacji Odpadów (ZUO) przekaże obsługę tzw. „gniazd” selektywnej zbiórki odpadów podmiotowi wybranemu w odrębnym postępowaniu. Pojemniki stojące dotychczas w „gniazdach” mogą być przez władających nieruchomościami (spółdzielnie, zarządcy nieruchomości ZBK, inne) odkupione, wydzierżawione od ZUO bądź zakupione na wolnym rynku.
       W najbliższym czasie zmianie ulegnie lokalizacja miejskich pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (tworzywa, szkło, papier) ustawionych w pasach drogowych oraz bezpośrednim sąsiedztwie Punktów Gromadzenia Odpadów zorganizowanych dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych.
       Docelowo przedmiotowe pojemniki ustawione zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, placów publicznych, pieszych ciągów komunikacyjnych itp. Zwiększy się w ten sposób ogólna dostępność do „gniazd”, a co za tym idzie, system selektywnej zbiórki odpadów funkcjonował będzie efektywniej.
      
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • W dzisiejszych czasach gdzie produkujemy tony śmieci te wszystkie pojemniki 1100l to śmiech na sali. Co budynek to pojemnik, wygląda to obrzydliwie i sami sobie robimy gówno bo to zachęca do bałaganu i smrodu wokół. Proponuję zebrać wszystkich zarządców i wskazać możliwość pojemników podziemnych które pomieszczą o wiele więcej śmieci i kilka budynków będzie mogło z nich korzystać. do tego wyglądają o wiele estetyczniej. Tym bardziej że samochód do odbioru z pojemników podziemnych miasto już ma.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    estetkaaaa(2019-06-07)
  • To ja poproszę o wywiezienie do kopania rowów melioracyjnych na Żuławy wszystkich bezdomnych z Elbląga. To oni robią kongo na posesjach i śmietnikach. Niszczą śmietniki i kradną metalowe przedmioty z okolicy.
Reklama