UWAGA!

Debiutant w Radzie Miejskiej

 
Elbląg, Adam Matwiejczuk został radnym
Adam Matwiejczuk został radnym (fot. Anna Dembińska)

Adam Matwiejczuk, nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego został radnym. W wyborach samorządowych startował z listy KWW Witolda Wróblewskiego, zdobył wtedy 213 głosów. W Radzie Miejskiej zastąpił Mieczysława Szałachowskiego, który zrezygnował z mandatu.

- Bardzo chciałbym zajmować się w Radzie oświatą i sportem, nie wiem czy to się uda, bo zajmuję miejsce pana Szałachowskiego – mówił Adam Matwiejczuk tuż przed czwartkową (24 stycznia) sesją Rady Miejskiej.
       Jak dodał na razie potrzebuje nieco czasu, żeby wdrożyć się w nowe obowiązki, gdyż po raz pierwszy będzie sprawował mandat radnego.
       - To jest mój debiut. Zatem na początku będę się przyglądał, żeby móc podejmować jakiekolwiek decyzje – uzupełnił Matwiejczuk.
       Nowy radny jest otwarty na pomysły i sugestie mieszkańców.
       - Korzystanie z nich jest bardzo ważne – dodał.
       Adam Matwiejczuk ma 52 lata, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, uczy wychowania fizycznego w "Jagiellończyku". W oświacie pracuje od 30 lat, zajmuje się również oprawą wydarzeń sportowych, współpracuje z elbląskimi stowarzyszeniami sportowymi. Jest żonaty, ma troje dzieci.
       W Radzie Miejskiej zastąpił Mieczysława Szałachowskiego, który sprawował mandat przez dwa miesiące i zrezygnował z jego pełnienia na początku roku. Był szefem "prezydenckiego" klubu radnych, teraz tę funkcję będzie pełnił Marek Burkhardt.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama