UWAGA!

Decyzji nie będzie

 
Elbląg, Nowe stawki za odpady? Tak, ale dopiero 6 marca
Nowe stawki za odpady? Tak, ale dopiero 6 marca (fot. arch. WS)

Nie będzie decyzji w sprawie nowych stawek opłat za odpady komunalne, nie będzie też nic o potencjalnym rondzie Żołnierzy Wyklętych, ani o przyznawaniu koncesji na alkohol – tak zadecydowali radni podczas dzisiejszej (20 lutego) sesji Rady Miejskiej.

Radni podjęli decyzję, że nie będą głosować nad przyjęciem uchwał dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi, a zwłaszcza innymi stawkami niż dotychczas.
       - Swój projekt przedstawiła Komisja Doraźna oraz pracownicy prezydenta. Oba stanowiska są rozbieżne, a obie strony obstają przy swoim. Dlatego doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli komisja spotka się z pracownikami pana prezydenta i wypracuje jeden projekt, który zostanie poddany pod głosowanie - tłumaczył Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej.
       Radni nie pochylą się również nad kwestią przyznawania koncesji na alkohol sklepom i lokalom gastronomicznym. Przypomnijmy, prezydent Jerzy Wilk chce wprowadzić ograniczenia. I tak: ilość sklepów, które będą sprzedawały napoje procentowe zmniejszy się z 250 do 230, zaś ilość lokali serwujących trunki ze 120 do 110.
       Nie będzie również decyzji ws. Nadania rondu u zbiegu ulic Agrykola, Kościuszki i Chrobrego nazwę Ronda Żołnierzy Wyklętych. Jak wyjaśniał Nowak pomysł budził kontrowersje.
       - Dlatego razem ze środowiskami w to zaangażowanymi uzgodniliśmy, że wskazane jest spotkanie, na którym wspólnie zostaną uzgodnione takie kwestie jak lokalizacja i godne upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych - dodał przewodniczący.
       Nad tym wszystkim radni będą debatować, a potem głosować dopiero 6 marca.
      
       Szczegółowy wykaz uchwał dostępny jest tutaj. Decyzją radnych z porządku obrad dzisiejszej sesji zdjęto uchwały nr 1A, 3C, 8, 14, 17, 18, 19, 21, 28.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama