UWAGA!

Dni Elbląga 2011

2011-06-09
Aktualizowany 2011-06-17 22:58
Elbląg, Dziś (9 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom Dni Elbląga
Dziś (9 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom Dni Elbląga (fot. AD)

Monika Brodka, Ewa Farna, Cool Kids of Death, Varius Manx. Zawody sportowe, festyny, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami - dla małych i dużych. – Tyle atrakcji skondensowanych na Dni Elbląga jeszcze nie było – zapewnia prezydent Grzegorz Nowaczyk.

Miejska zabawa startuje 14 czerwca Pucharem Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco, który rozegrany zostanie w Centrum Sportowo-Biznesowym przy Al. Grunwaldzkiej.
       - Zawody rozpoczną się meczem wielokrotnego mistrza Polski IKS Atak Elbląg z najlepszą w ostatnich latach drużyną na świecie OKI Fantomi z Bośni Hercegowiny – mówi Tomasz Woźny, prezes Ataku. – W sumie w turnieju weźmie udział osiem znakomitych zespołów. Grają w nich także pełnosprawni zawodnicy, nierzadko z ligi światowej. Wstęp na eliminacje, kolejne mecze, aż do finałów jest wolny.
       Kolejne atrakcje w ramach Dni Elbląga odbywać się będą 17, 18 i 19 czerwca właściwie na terenie całego miasta.
       - Będą to imprezy muzyczne, sportowe, festyny i wiele innych – zapowiada prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. – Tyle atrakcji skondensowanych na Dni Elbląga jeszcze nie było. Koszt imprezy to blisko 400 tysięcy złotych, z czego ponad 100 tys. zł pochodzi od sponsorów.
       Prezydent wylicza najciekawsze imprezy: Bieg Piekarczyka (10 km „w nogach” po starówce), Puchar Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco, turniej bokserski, zawody wspinaczkowe w Jagodnie.
       - Chcemy w ten sposób zachęcić elblążan do uprawiania wspinaczki, tym bardziej, że w sierpniu przy IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sienkiewicza stanie ściana wspinaczkowa – zapowiada Bogusław Tołwiński, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zachęcamy też do udziału we wszystkich imprezach zaplanowanych na Dni Elbląga. Nie czekajmy aż ktoś nas wyciągnie z domu. Korzystajmy ze wszystkich atrakcji. Polecam festyn sportowo-rekreacyjny „Rodzinne igraszki", który odbędzie się na placu zabaw przy ul. Mickiewicza – zachęca. – zabawa trwać będzie w sobotę i w niedzielę w godz. od 13 do 18.
       Propozycją dla całych rodzin jest także sobotni (18 czerwca) Festyn „Dni Elbląga z Giełdą Elbląską” (teren Giełdy przy Al. Grunwaldzkiej). W programie zabawy, która rozpocznie się o godzinie 13, są występy wokalne i taneczne, ale przede wszystkim konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodsi będą mogli wskoczyć na dmuchany zamek i zjeżdżalnię – za darmo. Podczas imprezy obecny będzie clown, który rozda cukierki i baloniki.
       Starszych zainteresuje zapewne konkurs organizowany wspólnie z Grupą Żywiec S.A., a także wizyta w specjalnym pojeździe firmy Rossmann (to propozycja skierowana szczególnie do pań), w którym mieści się mini SPA. Specjaliści z dziedziny odnowy biologicznej, zdrowego odżywiania oraz kosmetolodzy udzielą bezpłatnych, profesjonalnych konsultacji.
       Interesująco zapowiada się także Elbląski Maraton Fotograficzny, Elbląskie Dni Muzyki Dawnej, a także koncert Tomasza Żółtko, który odbędzie się 19 czerwca (niedziela) o godz. 18 w Kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Bema.
       Podczas Dni Elbląga zainaugurowany zostanie projekt „Skrzynia czasu”.
       - Przez rok będziemy zbierać rzeczy, pamiątki, różne przedmioty przekazywane przez elblążan – osoby indywidualne, ale i stowarzyszenia, instytucje, firmy - które zamkniemy i zamurujemy w betonowym sarkofagu – wyjaśnia Grzegorz Nowaczyk, prezes Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Denar”. – Zbiórka potrwa rok. Czuwać nad nią będzie specjalnie powołana Kapituła pod patronatem prezydenta miasta. Dokumenty dotyczące „Skrzyni czasu” otrzymywać będzie każdy kolejny włodarz Elbląga i tak przez 100 lat. W 2112 roku skrzynia zostanie otwarta.
       Jeszcze nie została podjęta decyzja związana z miejscem złożenia skrzyni. Propozycje są dwie: przed Ratuszem Staromiejskim lub przed Bramą Targową. O tym jednak zdecydują elblążanie biorąc udział w sondzie, która niebawem zostanie ogłoszona na specjalnym profilu na Facebooku.
       Tegoroczne Dni Elbląga mocno stoją muzycznie. W piątek (17 czerwca) na Dziedzińcu Galerii EL królować będzie muzyka klubowa w wykonaniu – i tu słowa prezydenta Nowaczyka - pierwszej ligi – Sofa, Lexus and Novika.
       Wśród gwiazd, które zaprezentują się na scenie (ustawionej w tym roku na parkingu przy PWSZ przy Al. Grunwaldzkiej) 18 i 19 czerwca zaprezentują się Cool Kids of Death, Ania Dąbrowska, Varius Manx, Ewa Farna, Monika Brodka, De Mono.
       - Na zakończenie zabawy 19 czerwca o godz. 21 staniemy do wspólnego zdjęcia, które zresztą również trafi do „Skrzyni czasu” – zaznacza prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk. – O godzinie 22.40 rozpocznie się widowisko laserowe.
       Jak zapewniają miejscy urzędnicy – priorytetem jest bezpieczeństwo bawiących się, szczególnie na placu przy Al. Grunwaldzkiej.
       - Policja i inne służby są przygotowane do działania – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – W razie potrzeby, gdyby tłum zajął ulicę, zorganizowane zostaną objazdy. Dodatkowe kursy tramwajów zapewnia ZKM. Po to, by elblążanie mogli spokojnie wrócić do domów po koncertowych wrażeniach.
      
       Zobacz szczegółowy program Dni Elbląga 2011
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama