UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dom z Twoich marzeń

2019-10-03
Aktualizowany 2019-10-13 18:00
 
Andrzej Kozłowski, projektant z firmy Primcad
Andrzej Kozłowski, projektant z firmy Primcad (fot. Anna Dembińska)

Podjęliśmy decyzję - budujemy dom. Pieniądze już są, działka też.... Jak ma wyglądać dom, który pogodzi Twoje marzenia z rzeczywistością? Jak się do tego zabrać? - wyjaśnia Andrzej Kozłowski, projektant z firmy Primcad.

- Najpierw trzeba sprawdzić, co możemy wybudować na naszej działce. Jeżeli dla tego terenu jest opracowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, to możemy sprawdzić to z domu w Internecie. Jeżeli nie ma, trzeba wystąpić do urzędu gminy lub urzędu miasta (na prawach powiatu) o ustalenie warunków zabudowy. I tam będzie wszystko – m.in. dla jakiej zabudowy przeznaczony jest teren, określone są zasady kształtowania ładu przestrzennego, ochrony środowiska, ochrony dziedzictwa kulturowego, oraz określone są parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu – mówi Andrzej Kozłowski, z pasłęckiej firmy Primcad, który zajmuje się projektowaniem budynków.

Sprawdzone: można wybudować dom jednorodzinny. Niewielki, taki trzy pokoje (w tym salon musi być duży), kuchnia, toaleta, łazienka, garaż – na dwa samochody (na razie jest jeden, ale w razie czego drugi też musi się zmieścić, a na razie w tym garażu będzie warsztat do majsterkowania). Tylko, że dom to pojęcie względne. Ale jaki ma być? I tu na scenę wkracza Andrzej Kozłowski – projektant i kierownik robót bez ograniczeń.

- Trzeba sporządzić projekt budowlany, zgodnie z przepisami prawa na który otrzymujemy pozwolenie na budowę. To tak naprawdę trzy projekty w branżach: architektoniczno-konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej. Takie opracowanie jest podstawowym źródłem wiedzy dla wykonawcy obiektu który posługując się nim dokonuje kalkulacji kosztów budowy, składa ofertę na wykonanie obiektu i buduje go zgodnie z dokumentacją. Kiedy już projekt jest gotowy, występuję w imieniu klienta o pozwolenie na budowę – informuje Andrzej Kozłowski.

I wtedy można zaczynać budowę. Inwestor musi znaleźć wykonawcę, który mu przykładowy dom wybuduje. Aby rozpocząć roboty budowlane potrzebny jest kierownik budowy oraz w niektórych przypadkach również inspektor nadzoru budowlanego. I tu znów powraca Andrzej Kozłowski.

- Często występuje w roli kierownika budowy przy swoich projektach. Z punktu widzenia inwestora to bardzo dobra sytuacja, gdyż można powiedzieć, że znam go najlepiej od podstaw – śmieje się Andrzej Kozłowski.

Dlaczego warto skorzystać akurat z usług firmy Primcad Andrzeja Kozłowskiego?

- Naszym atutem jest kreatywność. Myślimy i robimy nieszablonowo, pracujemy na najnowszym oprogramowaniu do projektowania architektury oraz konstrukcji. Na życzenie klienta możemy stworzyć wizualizację projektu w 3D, tak żeby można było zobaczyć jak wymarzony obiekt budowlany będzie wyglądał – ujawnia Andrzej Kozłowski.

Oprócz domów jednorodzinnych firma Primcad wykonuje adaptacje projektów typowych, przebudowy/rozbudowy obiektów istniejących, projektuje domy wielorodzinne, handlowo – usługowe, przemysłowe, gospodarstwa rolnego. Oprócz tego Andrzej Kozłowski może pełnić funkcję kierownika budowy lub inspektora nadzoru. Primcad można także wynająć do kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych, wykonania ekspertyz technicznych oraz kosztorysów.

- W soboty zapraszamy do naszego biura w Pasłęku na bezpłatne porady – zaprasza Andrzej Kozłowski.

 

PRIMCAD Projekty Kosztorysy Nadzory budowlane

mgr inż. Andrzej Kozłowski

ul. 3 Maja 9
      14-400 Pasłęk

 

Kontakt: biuro.primcad@gmail.com

tel.: 724 649 226

www.primcad.pl

 

To cykl publikacji na temat firm, uczestniczących w programie "Startup House III - Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu", realizowanym przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Celem projektu jest wykreowanie na terenie Elbląga oraz województwa warmińsko-mazurskiego sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

 

----- artykuł promocyjny-----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej