UWAGA!

„Dopalacze oferta śmierci” – program, spotkania, ulotki

 Elbląg, „Dopalacze oferta śmierci” – program, spotkania, ulotki

Elbląscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Sanepidu realizują projekt pod nazwą „Dopalacze oferta śmierci”. Program realizowany jest poprzez prelekcje, pogadanki, prezentacje skierowane do młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich

Mówimy o skutkach prawnych i zdrowotnych zażywania dopalaczy i narkotyków. Teraz dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami elbląskiej Straży Granicznej i Sanepidem stworzyli pięć tysięcy ulotek, które w najbliższym czasie trafią do placówek oświatowych, urzędów, a co najważniejsze do rodziców i dzieci.
       Od początku listopada policjanci prewencji kryminalnej byli w 23 szkołach, gdzie rozmawiali z 465 uczniami. Podczas takich spotkań Marek Jarosz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu prezentował aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy. Młodzież mogła zobaczyć rodzaje środków odurzających, w tym dopalaczy wraz ze zdjęciami. Poruszające były także opinie młodych ludzi dotyczących przyczyn sięgania po dopalacze i samopoczucia po ich zażyciu. Jak mówi asp. sztab. Dariusz Komosiński – dopalacze to chemiczne, a nie naturalne środki oddziaływujące na zdrowie i świadomość człowieka, które nigdy nie zostały przebadane, jaki mają wpływ na zdrowie. Nie bądźmy królikami doświadczalnymi dla laboratoriów, które to produkują. Z kolei st. asp. Marcin Jankowski apeluje do rodziców – to właśnie rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na nienaturalne i niepokojące zachowanie swoich dzieci. Jeżeli zauważą w pokoju saszetki po kadzidełkach, zapachach z krzykliwą, czasem śmieszną nazwą, natychmiast trzeba reagować i sprawdzić co to jest.
       Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami elbląskiej Straży Granicznej i Sanepidem stworzyli pięć tysięcy ulotek, które w najbliższym czasie trafią do placówek oświatowych, urzędów, a co najważniejsze do rodziców i ich pociech. Spotkania z młodzieżą będą w dalszym ciągu kontynuowane.
       Oto wykaz placówek świadczących pomoc z problemem dopalaczy wśród młodzieży:
       NZOZ „MONAR” ul. Gen. Bema 80, tel. 55 236 92 13
       NZOZ „SZANSA” ul. Żeromskiego 22, tel. 55 233 94 94
       NZOZ KARAN „DOM ZACHEUSZA”, ul. Królewiecka 197, tel. 55 649 69 49
       Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
       Codziennie w godzinach od 7 do 21 tel. 608 116 128
       Antynarkotykowy telefon zaufania czynny codziennie od godziny 16 do 21, tel. 801 199 990
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a co nie jest oferta smierci. .. .. alkohol, szlugi, spaliny samochodowe, chemia w jedzeniu i piciu, wiec dlaczego mam sobie nie zajarac dopa, jezeli marycha jest nielegalna. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  dr.dop(2013-11-29)
 • Dorobił się tą substancją. urzad skarbowy ty nic nie robisz.
 • Substancja nienaturalna. .. marja jest naturalna i zdrowa bo 15 lat palilem to wiem a i tak jest nielegalna. Pale dopalacze. Nie chcem do pudla. Alko%olu nie pije bo to trucizna wszechczasow szlugow nie jaram bo to nie ma sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  garbaty(2013-12-01)
Reklama