UWAGA!

Dotknąć historii

Plener malarski, warsztaty archeologiczne oraz czerpanie papieru to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu w ramach VI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Zajęcia będą odbywać się 29 i 30 maja.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez Wyższe Uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz naukowe środowiska pozauczelniane.
     - Ideą przyświecającą tworzeniu festiwalu była chęć udowodnienia szerokiemu społeczeństwu, iż nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach, a obcowanie z nią należy zacząć od najmłodszych lat i kontynuować długo po zakończeniu edukacji – wyjaśnia Magda Jeżewska z Działu Promocji Muzeum Zamkowego w Malborku. - W myśl tej intencji, Muzeum Zamkowe przygotowało cały szereg atrakcji dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców Malborka i okolic.
     Impreza odbywać się będzie 29 i 30 maja na zamku w Malborku. Seria zajęć dla młodych uczestników imprezy obejmuje m.in. udział w projekcie „Podróż w czasie - dawne gry i zabawy”. To wspólne przedsięwzięcie przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku i Dział Edukacji Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu.
     - Zapraszamy do podróży przez epoki, kontynenty i kraje poprzez udział w grach i zabawach – zachęca Magda Jeżewska. - Każdy znajdzie coś ciekawego, bo wybór imponujący: wikiński Hnefa tafl i Kubb, średniowieczna gra w serso czy znajomo brzmiący młynek.
     - Dla plastyków zaplanowano rekonstrukcję figury Madonny pod opieką przewodników a umiejętności taneczne podszkolić będzie można na warsztatach tańca dawnego - dodaje.
     Swoje podwoje otworzy też biblioteka Muzeum Zamkowego, gdzie odkryć będzie można „Czar starych ksiąg” i osobiście dotknąć historii piśmiennictwa w postaci XVI-wiecznej księgi. Mocnych wrażeń edukacyjnych zapewne nie zabraknie na „żywym” wykopie archeologicznym.
     Wszyscy zainteresowani udziałem w Bałtyckim Festiwalu Nauki w Muzeum Zamkowym w Malborku proszeni są o kontakt i wcześniejszą rezerwację: Mariusz Stankiewicz tel. 512-205-647, e-mail: m.stankiewicz@zamek.malbork.pl.
     
     Program Festiwalu
     29 – 30 maja (czwartek - piątek)
      godz. 10 - 15 Kącik małego czytelnika - zajęcia dla dzieci - Karwan - biblioteka
      godz. 10 - 15 Czar starych ksiąg - Karwan - biblioteka
      godz. 10 - 15 Trofea spod ziemi - warsztaty archeologiczne - Przedzamcze
      godz. 10 - 15 Plener malarski - Międzymurze zachodnie
     godz. 10 - 15 Gry i zabawy - Międzymurze zachodnie
     godz. 10 - 15 Czerpanie papieru - Międzymurze zachodnie
     godz. 10 - 15 Warsztaty taneczne - Międzymurze zachodnie
     godz. 11 - projekcja filmu „Krzyżacy" - Międzymurze zachodnie
     godz. 13 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – Karwan (29 maja)
     

 

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama