UWAGA!

Dowódca Generalny w Elblągu

 Elbląg, Dowódca Generalny w Elblągu
fot. st. chor. Sławomir Tessar

Dziś (27 sierpnia) w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostkach wojskowych dywizji, stacjonujących w Elblągu, przebywał Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni pilot Lech Majewski.

- Jestem po raz pierwszy w Elblągu i po raz pierwszy w Dowództwie 16 Dywizji. Ale mam zamiar odwiedzać Was częściej - w czasie poligonów i ćwiczeń. I właśnie tam będziemy mieli okazję porozmawiać dłużej na różne tematy - powiedział w czasie spotkania z Dowództwem, Dowódcami jednostek, szefami i komendantami Instytucji Wojskowych oraz pracownikami wojska Garnizonu Elbląg, Dowódca Generalny.
       - Właśnie dziś mija rok, kiedy 16 Dywizją dowodzi Pan generał Surawski. Mówi się, że ten pierwszy rok jest najcięższy. Zatem teraz będzie Panu Generałowi już tylko łatwiej– powiedział generał Majewski, zwracając się do Dowódcy 16 Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego na zakończenie spotkania środowiskowego z Dowództwem Dywizji.
       Pobyt w Elblągu rozpoczął się jednak od zapoznania Dowódcy Generalnego z przeznaczeniem, zadaniami, codzienną działalnością Dowództwa i podległych jednostek, zasadniczym wyposażeniem i zmianami, które w tym wyposażeniu są aktualnie realizowane. Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski przedstawił także zadania, które realizowane będą przez Dowództwo i podległe jednostki do końca bieżącego roku.
       Kolejnym etapem wizyty Dowódcy Generalnego był pobyt w 2 dywizjonie przeciwlotniczym 15 Pułku Przeciwlotniczego oraz w 16 Batalionie Dowodzenia. Na zakończenie pobytu w elbląskim garnizonie, gen. broni pilot Lech Majewski zwiedził Salę Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gdzie dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej naszej Dywizji.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tee generał. Nie wiesz że polikwidowali jednostki w Elblągu i w razie napaści z Kaliningradu Elbląg będzie ruskim przyczółkiem do słania na was baranów rakiet do Warszawy ? Braniewo i Elbląg Ruscy zajmą szybciej niz Krym, wtedy się obes. .acie w tym sztabie dowodzenia palanty którzy dopuścili do takiej sytuacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  Wojskowy(2014-08-27)
 • takie wojsko, jakie w tej chwili w Elblągu mamy, to żart jakiś. wszystko rozmontowali kochani rządzący. szkoda gadać
 • dziękujemy p. Klichowi za decyzje przenoszące wojsko z Elbląga do pikutkowa. ..
 • Nie zapomnijmy, podczas wyborów, kto zadecydował o rozwiązaniu 13 pplot i pozostawieniu pułku przeciwlotniczego w Gołdapii 3 km u swojego kolegi ze studiów. od ruSSkiej granicy. PO - podstawa to obiecać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  LikeAThorn(2014-08-27)
 • prawdziwy " Wojskowy" , wiedziałby, że wcale nie trzeba zajmować Braniewa ani Elbląga, żeby wysyłać rakiety gdziekolwiek. Każdy komentator powinien powstrzymać się od picia alkoholu przy klawiaturze, bo to zaciemnia rozum.
 • Pasów już nie macie, to chociaż tego kija nie wyrzucajcie, może nie wystarczyć, ale dobre i cokolwiek.
 • o zabawa dużych chłopców za niezłe peiniądze, żenada
 • a ile wypili przy okazji tej wizyty? Bo generałowie mało nie mogą
Reklama