UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dowódca przyjął brygadę

 
Elbląg, Dowódca przyjął brygadę
fot. nadesłana

Dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód przyjął w podporządkowanie 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich (21 BSP) na czas trwania drugiego etapu ćwiczenia Dragon - 19.

W niedzielę, 16 czerwca, podczas ćwiczenia DRAGON-19 na poligonie w Orzyszu odbyło się uroczyste przekazanie 21. BSP w podporządkowanie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWD P-W). Protokół przekazania dowodzenia podpisali DWD P-W gen. dyw. Krzysztof Motacki oraz dowódca 21. BSP płk. dypl. Dariusz Lewandowski. Dowódcę Generalnego RSZ reprezentował Inspektor Wojsk Lądowych, gen. bryg. Wojciech Grabowski. 21. BSP jest główną jednostką VJTF-20 (ang. Very High Readiness Joint Task Force) wchodzącej w skład Sił Odpowiedzi NATO 2020.
       21. BSP została podporządkowana dowódcy wielonarodowej dywizji na czas trwania drugiego etapu ćwiczenia Dragon - 19. Etap ten, który odbędzie się w terminie 21-25 czerwca jako ćwiczenie dowódczo - sztabowe (ang. CPX – Command Post Exercise), będzie stanowił zwieńczenie procesu certyfikacji dowództwa brygady. Podczas CPX 21. Brygada realizowała będzie zadania w ramach prowadzonej operacji obronnej a żołnierze DWD P-W tworzyć będą Zespół Podgrywający Dowództwo Szczebla Nadrzędnego (ang. Higher Command - HICON).
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama