UWAGA!

Drożeją bilety na basen i lodowisko

 Elbląg, Drożeją bilety na basen i lodowisko

Każdego, kto wybiera się od września na basen czy na lodowisko, spotka nieprzyjemna niespodzianka. Ceny biletów podrożały, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Elbląga z 8 lipca. Zobacz, o ile.

Wciąż narzekamy, że nie mamy basenu z prawdziwego zdarzenia, przepełnione są tory do pływania czy zbyt mała ilość karnetów. Teraz to się zmieni - za sprawą podwyżki cen biletów. Może to ma być rozwiązanie problemu przepełnienia krytej pływalni?
       Dotychczas za karnet na zajęcia 30-minutowe raz w tygodniu przez 3 miesiące płaciliśmy 50 zł, po podwyżce 80 zł! To zdecydowanie duży skok cenowy, który może być nie do przełknięcia dla wielu elblążan.
       Natomiast bilet pojedynczy, normalny będzie kosztował 7 zł, a nie, jak było dotychczas, 5 zł. Ulgowe będą kosztowały 4 zł.
       Kryte lodowisko dopadły również podwyżki. Wejście na taflę podrożało o złotówkę - z 6 zł na 7 zł. Za karnet na 10 wejść w ciągu miesiąca zamiast zapłacić 50 zł, przyjdzie nam wydać 60 zł.
       Jak to wpłynie na aktywne wypoczywanie elblążan, chyba nie trzeba pisać. Szkoda, że zamiast budować nowy basen, władze przygotowują podwyżki. Elblążanom nie pozostanie nic innego, jak tylko czekać na basen w Braniewie. Pocieszam, że już za rok.
      
      
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chciałem sobie kupić karnet na basen, ale zastanawiałem się czy warto wydać 50 zł na ten chlew. .. Teraz już wiem, gdzie mam ten basen :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Procho(2009-07-22)
 • zenada!!
 • Panie Prezydencie, co Pan robi ? Czy próbował Pan kiedyś bez koneksji kupić bilet, może inaczej, czy był Pan na tym basenie ? Osoba, która podsunęła coś takiego do podpisu albo Pana nie lubi, albo ma w d. .. ludzi, którzy chcą uprawiać czynny wypoczynek na basenie i utrudnić życie ludziom, którzy po ciężkiej, wieloletniej pracy na rzecz między innymi naszego miasta, po prostu tam się rehabilitują. Oni wzmacniają tam swój zniszczony kręgosłup. [...]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~krzyżak~(2009-07-22)
 • W Niemczech (jestem na wakacjach) za basen place 1,5 EUR za caly dzien. I to bez tłoku. Kogoß pokr€ ciło!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale123we(2009-07-22)
 • To niech jeszcze wybudują basen w Malborku - będzie zdecydowanie bliżej - Brawo dla Prezydenta Miasta Elbląga za inwestycje
 • Ja bym za wejście zapłacił nawet 10 złotych. Ale jak na torze pływa 5-7 osób, to bardziej opłaca mi się jeździć do Jantara lub Sopotu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sfobodnyy(2009-07-22)
 • Bardzo trafny komentarz do tej informacji. Nie bardzo rozumiem jednak, dlaczego E-g rzekomo prymus w korzystaniu z funduszy unijnych nie pozyskał pieniędzy na budowę krytej pływalni? Czy Unia nie chce finansować tego rodzaju społecznych potrzeb, a tylko nowe linie tramwajowe, ułatwiające dojazd do marketów albo rozbudowę zakładu utylizacji. Jeśli tak, to przecież samorząd może coś dobrego zrobić dla mieszkańców (nie tylko polbruki) za własne pieniądze. To żenujące, by tak spore miasto miało tak starą i drogą pływalnię, czego jednak po obecnej, zaawansowanej wiekowo władzy, można się spodziewać.
 • news ściągnięty z gazeta. forum. A może tak trochę własnej inwencji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty-czytelnik(2009-07-22)
 • Kilka przykładów z najbliższej okolicy. .. Jantar, Dobre Miasto - tam basen nie jest rarytasem. To zwykły obiekt sportowy dla zwykłych śmiertelników. .. U nas jest rozrywką dla wybrańców. Dwa razy próbowałam kupić taki karnet. Raz stałam w kolejce godzinę, za drugim razem byłam mądrzejsza i pojawiłam się w KOLEJCE DO ZAPISÓW NA KARNETY (!) 2 godziny przed otwarciem kas. Byli jednak mądrzejsi - oni wiedzieli, że jeśli kasy otwierają o 14 trzeba być w kolejce już o 10.No, ale do trzech razy sztuka. .. Przy następnej sprzedaży, planuję koczować już od 4 rano. Wezmę ze sobą termos z kawą, śpiwór i będę modlić się o dostąpienie łaski nabycia karnetu umożliwiającego pływanie (z siedmioma innymi osobami) po jednym z torów naszego elbląskiego basenu. Chcę zdobyć ten karnet by móc pokazać wnukom, że i jak kiedyś tam byłam, że udało mi się zanurzyć w falach chluby naszego miasta - Miejskim Basenie. Już widzę jak zaczynam opowiadać im historię. .. Dawno temu. .. W 2009 roku - najszczęśliwszym roku mojego życia, miałam do wyboru: wyruszyć z wyprawą i zdobyć jeden z najtrudniejszych szczytów - K2 - lub spróbować kupić karnet na basen. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pełna Nadziei(2009-07-22)
 • basen w Malborku jest, kiedyś tam dzwoniłam i Pani nie mogła zrozumieć o co mi chodzi, kiedy pytałam czy trzeba rezerwować wcześniej bilety
 • Podrozały bilety i. .. wzrosły pensje jego urzędników
 • A pan prezydent Słonina dalej zbiera gratulacje od Buzka. .. .. Skandal ! Co to za polityka ? Moze wogóle proponuje otworzyc basen tylko dla pana prezydenta i jego urzedowej kliki. Będize dokładnie jak za komuny.
Reklama