UWAGA!

Dymisja w ZBK

Decyzją Zarządu Miasta ze stanowiska dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych odszedł Romuald Żyłowski.

Jak mówi rzecznik Urzędu Miejskiego, Artur Zieliński, w uzasadnieniu uchwały Zarząd wskazał na "brak nadzoru nad gospdarką" ZBK. Nowy dyrektor nie został jeszcze powołany, podobnie, jak odwołana ze stanowiska kilka miesięcy temu główna księgowa jednostki.
     Rzecznik mówi, że dziś i w najbliższych dniach Zarząd przeprowadzi rozmowy z kandydatami na zwolnione stanowiska.
     - Na razie nie ma mowy o konkursie na koncepcję zarządzania ZBK-iem - dodaje Artur Zieliński.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • żałosne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonim(2002-07-04)
 • Anonim - masz rację żałosne, niestety po raz kolejny zamienią osoby na stanowiskach. Nie ma mowy o programie naprawczym, nowym działaniu. Szlag mnie tylko trafia, że takie "działania" podejmowane są bez pytania kogokolwiek o zdanie - czołobitnej prezydentowi miasta rady nie liczę - ale za to za moje pieniądze!!!!!!!!
 • Gdyby nie kilku radnych, którzy najpierw wykryli 15-to milionowy dług, a następnie razem z dziennikarzami całą sprawę nagłośnili - to Zen mógłbyś dalej słodko spać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  persona non grata(2002-07-05)
 • Z proznego to i Salomon nie napelni. Problem lezy w wysokosci czynszow, ktore nie wystarczaja na remonty i pokrycie kosztow biezacych. Zagrozenie dla czynszownikow w tych domach bedzie prywatyzacja. Wtedy czynsze tak wzrosna, ze wiekszosci nie bedzie stac je oplacic. Ja pytam sie o paru lat, dlaczego nie ma wprowadzonego w Polsce zasilku socjalnego, takiego jak w UE? Juz Francuzi zarzucili, ze Polska musi wybrac albo ekonomie amerykanska albo europejska. Decyzje beda widoczne za pare miesiecy. Coraz wiecej glosow u nas w Unii, ze w tym stanie przyjecie Polski to katastrofa. Pozyjemy - zobaczymy. Ja ogladajac polskie media widze i czytam tylko o pozytywach wejscia do UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin(2002-07-06)
 • Jak zwykle większość opinii wypływa z tak zwanych opowieści biblijnych - czyli komunałów powtarzanych przez trybunów ludowych. Prywatyzacja zasobów mieszkalnych w Elblągu odbyła się i mimo bzdurnym opiniom wywodzącym się z magla - czynsze się nie podniosły a obniżyły. Prywatni zarządcy zostali postawieni przed faktem dokonanym znaczącej obniżki wynagrodzenia za zarządzanie (wyjściowe warunki podpisania umów o zarządzania). Na sumę wszystkich składników czynszów składa się wiele opłat, które w żaden sposób nie zależą od zarządcy. I to jest też sedno sprawy dotyczącej opłat za mieszkania prywatne i lokatorskie. Z drugiej strony jakiś domorosły polityk czy menadżer na niby podał do wiadomości prasie, że zarządcy w swych firmach mają przerosty zatrudnienia. To wierutna bzdura. Czy znacie firmę prywatna, która zatrudnia ludzi niepotrzebnych, zbędnych i niewydajnych? Kłania się tu ekonomia i logistyka działań. Ile jeszcze będą krążyły w obiegu publicznym idiotyczne i bzdurne opinie wyssane z palca i popełnione w głębokiej niewiedzy zagadnienia. Tragiczne jest także to, że prasa bezkrytycznie te paranoiczne z reguły przedwyborcze bzdury powtarza i rozpowszechniane. A to już nie uchodzi 4 władzy.
 • A co z odpowiedzialnością osób pełniących takie funkcje, dlaczego one tylko odchodzą z tych stanowisk, dlaczego nikt nie wyciągnie konkretnych wniosków z działalności takich osób. niech one nie bedą bezkarne. Bo czym jest odejście dla takiej osoby - za chwilę znajdzie sobie równie interesujący i dobrze płatny stołek i dalej będzie się wszystkim smiał w oczy, że mu nic nikt nie zrobi.
 • Do A, prosze mnie podpowiedziec co to byla za prywatyzacja, spolka z o.o.?. Ja mam na mysli tylko prywatyzacje w 100% w rekach prywatnych. Wtedy to zobaczymy jakie to beda czynsze. Teraz straty w ZBK sa czerpane z zasobow miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie A lecz B(2002-07-07)
 • Żadne "A" ino jak poniżej. Mój błąd podczas wpisywania. Jak prywatyzacja Kochaneczku? Ano taka, że w momencie wykupu, choć jednego mieszkania w określonej nieruchomości wyodrębnionej prawnie powstaje wspólnota mieszkaniowa - ciało kolegialne, mające no powiedzmy szczątkową osobowość prawną. A to czy ZBK się sprywatyzowało czy nie - nie ma w tym momencie żadnego znaczenia, ponieważ Miasto Elbląg zgodnie z kanonami ustawy musi oddać zarządzanie wyżej wspomnianych wspólnot podmiotom do tego powołanym wyodrębnionym w przetargu publicznym. Co tez uczyniono z wszystkimi szykanami i procedurami. Miasto pozostaje w obrębie wspólnoty mieszkaniowej takim samym właścicielem jak Kowalski i na takich samych prawach. I to jest ta właśnie prywatyzacja - owiana mgiełką tajemnych działań i malwersacji. Przestańcie Państwo tworzyć i powtarzać mity uknute w maglu a zacznijcie myśleć i tworzyć rzeczywistość. Wybory są tego niezbitym dowodem, jak daleko nam jeszcze do doskonałości. Myślenie ma przyszłość - to jest pewnik, chyba, że jest inaczej - to proszę o wskazówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-07-07)
 • PANOWIE Ż I POZOSTALI WCZEŚNIEJ ZADBALI O STOŁKI I TO TROCHE TRWAŁO...W TYM CAŁY PIC..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GALL ANONIM(2002-07-07)
 • Do AborygentaMiejscowego. a kto jest wpisany do ksiegi wieczystej?
 • Do księgi wieczystej, kto jest wpisany? A to zleży od tytułu własności. W nieruchomościach (grunt- działka + budynek), których właścicielem jest wspólnota mieszkaniowa występują dwa rodzaje mieszkań. Mieszkania komunalne (lokatorskie) gdzie właścicielem jest miasto i mieszkania własnościowe, których właścicielami są osoby fizyczne i prawne. Mogą jeszcze występować lokale użytkowe, których struktura własnościowa jest podobna do mieszkań. Na takiej nieruchomości tak sprecyzowane (jak powyżej) są właśnie zapisy w księgach wieczystych. Ot cała filozofia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-07-08)
 • A u nas w Berlinie jest czesto az 2. roznych wlascicieli wpisanych do ksiegi wieczystej: dzialki oraz budynku. I kto tu jest wazniejszy? To samo tworzy sie chyba w Elblagu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Berlin(2002-07-08)
Reklama