UWAGA!

Dyrektor ZKM odwołany ze stanowiska

 
Elbląg, Dyrektor ZKM odwołany ze stanowiska
fot. AD

Rada Nadzorcza Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu odwołała ze stanowiska dyrektora Jana Kantypowicza. Będzie on pełnił swoje obowiązki do 31 lipca. Poniżej publikujemy oświadczenie dyrektora ZKM.

"Na wniosek Prezydenta Miasta Elbląg, Pana Grzegorza Nowaczyka, Rada Nadzorcza Zarządu Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Elblągu, odwołała mnie ze stanowiska dyrektora Spółki z dniem 31 lipca 2011 r.
       Ostatnie dwa lata poświęcone komunikacji miejskiej w Elblągu były dla mnie bardzo ważnym etapem w życiu. Podstawowym celem wszystkich podejmowanych w tym czasie przeze mnie zamierzeń i działań, był zawsze rozwój Spółki oraz zadowolenie mieszkańców Elbląga z funkcjonowania transportu publicznego. Realizacja tej misji nie byłaby jednak możliwa bez bieżącej, owocnej współpracy z ludźmi zaangażowanymi w sprawy miasta i jego mieszkańców. Sukcesy jakie odnosił Zarząd to również ich zasługa.
       Przekonany jestem, że jest to dobry moment na podsumowanie mojej dwuletniej działalności. W tym okresie powstało nowoczesne Centrum Obsługi Klienta poprawiające dostęp mieszkańców do komunikacji miejskiej i wszelkich informacji związanych z transportem zbiorowym. Rozpoczęto wdrażanie Systemu Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM) w ramach którego powstała m.in. sieć nowoczesnych parkomatów, będących ważnym elementem budowanego systemu karty miejskiej.
       W pełni wdrożono elektroniczny bilet okresowy na EKM, wycofując stary system papierowego biletu okresowego. Wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej zostały już wyposażone w komputery pokładowe, urządzenia GPS/GRPS oraz bileterki. Nowoczesny system pozwali dokładnie nadzorować jakość wykonywanych usług przewozowych. W tej chwili prace w tym zakresie dobiegają końca i w najbliższej przyszłości będą dokonywane korekty w rozkładach jazdy.
       W ramach systemu karty miejskiej, w ciągu najbliższych miesięcy, zostanie uruchomiona elektroniczna portmonetka - wiąże się z wprowadzeniem elektronicznego biletu jednorazowego. W tym celu zainstalowano już w autobusach i tramwajach nowoczesne kasowniki do obsługi EKM. Dobiegają końca prace nad pełnym uruchomieniem informacji głosowej w środkach komunikacji miejskiej. W okresie w którym kierowałem ZKM, przeprowadzono również reorganizację firmy tworząc nową strukturę pod nowe zadania.
       Wykorzystując nowoczesny system karty miejskiej, już pod koniec tego roku, dzięki informacji o potokach pasażerskich, będzie można dokonać zmian w organizacji i funkcjonowaniu komunikacji uwzględniając przede wszystkim potrzeby mieszkańców naszego miasta.
       Przekazanie kontroli biletowej wyspecjalizowanemu podmiotowi zewnętrznemu, pozwoliło nie tylko uzyskać oszczędności w funkcjonowaniu firmy – po raz pierwszy od sześciu lat został zatrzymany spadek sprzedaży biletów!
       Warto dodać, że kolejnym, nowoczesnym rozwiązaniem w funkcjonowaniu Spółki jest wprowadzenie tzw. „elektronicznych pozwów”. Dzięki temu rozwiązaniu, proces windykacji zaległych opłat dodatkowych został znacznie usprawniony i w najbliższym czasie wszystkie sprawy zostaną uporządkowane. Nowa metoda w walce z nieuczciwymi pasażerami, pozwoli również znacznie obniżyć koszty w tej dziedzinie.
       Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w życie miasta za życzliwość oraz współpracę dla dobra mieszkańców Elbląga."
      
       Z wyrazami szacunku
       Jan Kantypowicz
      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No to jak si. ę chwalić to się chwalić. .. .. tylko co z tego ma miasto i jego mieszkańcy. .. No to spytajmy : ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?
 • ciekawe dlaczego został odwołany bez podania przyczyn i w taki mało elegancki sposób - zdaje sie że pani rzecznik prezydenta dziennikowi powiedziała że miastu nic do obsady społek komunalnych. .. hmmm. .. czyżby pełzająca czystka w mieście?
 • Przydałoby się przewietrzyć cały ZKM.
 • Pewnie jeszcze do tej pory tej brudnej szyby nie umył co ja wszędzie pokazywali to go wywalili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Avionetka(2011-06-30)
 • Nareszcie!!! Koniec emerycko-generalskiej mafii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  -cywil-(2011-06-30)
 • hehe pewnie. .. teraz czas na peowiecką
 • ja nie wiem jak ta firma funkcjonuje! Szafy maja pelne dluzników! Gdyby kary zostały spłacone to ZKM elblag bylaby MEGA bogata firmą, a tak. .. moj znajomy ma dobra prace, zarabia 2,5 tys zł ( na koncie chyba 20 kar z zkm) dlaczego nie dostaje upomnien ani komornik nie siadł mu na pensje? hmm dziwnie ta firma funkcjonuje. JEsli nie daje rady to zmienic obsade zarzadu. Szafy macie pelne dluznikow - wiem o tym bo widzialem :)
 • dobrze, zrobiłeś wiele, a co z tymi Mandatami? Co ludzie nie płaca? mozna jezdzic za friko bo komornik nic nie zrobi
 • Szkoda, ze tyle pieniedzy poszło na takie bzdury, jak nowe kasowniki, bileterki i GPS-y. A pan Kantypowicz wie w jakim starym taborem miasto dysponuje i ile nowych autobusów jezdziło by po Elblągu, ale po co? Lepszy jest zapowiadacz przystanków i GPS, jakby Elbląg było Warszawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pasażer(2011-06-30)
 • aleś kabel ty gościu od znajomego widać że lubisz nochala wtykać gdzie nie trzeba a spróbuj tak w kakaowe oko
 • z tymi manadatami to moze i potencjal jakis jest ALE kazdy kto probowal cos kiedykolwiek droga sadowa zalatwic to wie jak niewydolne sa sady w tym kraju. .. .
 • Jakość autobusów zależy w głównej mierze od przewoźników, a nie od ZKM. A karta miejska i cały system z nią związany to jest naprawdę duży skok. ..
Reklama