UWAGA!

Działania dla poprawy bezpieczeństwa

 
Elbląg, Działania dla poprawy bezpieczeństwa
fot. nadesłana

Podczas dzisiejszego (29 stycznia) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które otworzył Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przyjęto przez aklamację zadania, jakie zostaną przeprowadzone w tym roku w ramach programu "Bezpieczny Elbląg".

Kontynuacja programów "Dopalacze-oferta śmierci" i "Bezpieczny senior", przeprowadzenie kampanii przeciwko krzywdzeniu dzieci, przegląd placów zabaw, znakowanie nielegalnych kąpielisk, organizowanie spotkań, prelekcji, zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, podczas których podejmowana będzie tematyka cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom czy organizacja miejskiego i wojewódzkiego turnieju BRD „Bezpieczne zachowanie się w lesie” - to tylko niektóre z działań jakie prowadzone będą w tym roku w ramach Programu Bezpieczny Elbląg.
       Działania podejmowane w ramach programu
       Podczas dzisiejszego (29 stycznia) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które otworzył Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przyjęto przez aklamację zadania, jakie zostaną przeprowadzone w tym roku w ramach programu "Bezpieczny Elbląg". Przypomnijmy pełna nazwa programu brzmi Miejski program zapobiegania przestępczości oraz bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego. Jednak bardziej znany jest pod krótkim hasłem "Bezpieczny Elbląg", to program realizowany z powodzeniem w naszym mieście.
       W ramach programu działają trzy komisje, które zaprezentowały dziś swoje działania, jakie zamierzają zrealizować w tym roku.
       Komisja ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa - zorganizuje spotkania, prelekcje, zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym mieście. Podejmowana tematyka to m.in. cyberprzemoc, przeciwdziałanie uzależnieniom. Kolejne zadanie to organizacja miejskiego i wojewódzkiego turnieju BRD „Bezpieczne zachowanie się w lesie”.
       Komisja ds. Rodziny i Spraw Społecznych wspólnie z Komendą Miejską Policji i innymi służbami będzie kontynuowała programy "Bezpieczny Senior" oraz "Dopalacze-oferta śmierci", zorganizuje szkolenie na temat symptomów przemocy w rodzinie oraz przeprowadzi kampanię dotyczącą przeciwdziałaniu krzywdzenia dzieci.
       Komisja ds. Bezpiecznych Przestrzeni w swoim programie ujęła przegląd urządzeń technicznych znajdujących się na placach zabaw, grodzenia wskazanych placów zabaw oraz wyznaczenie tych, które należy w dalszej perspektywie objąć monitoringiem. Komisja wskazała także, że jednym z zadań będzie znakowanie nielegalnych kąpielisk.
       To tylko część działań, jakie podejmowane będą przez poszczególne komisje w tym roku.
       Problem alkoholowy
       Podczas dzisiejszego spotkania podjęto ponadto bardzo ważny temat związany z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych, które dotykają mieszkańców naszego miasta i często przynoszą tragiczne skutki, także coraz częściej wśród młodzieży.
       - Problem alkoholowy jest dotkliwy. Mieszkańcy dzielnicy Zawada podczas spotkania ze mną poruszali ten problem - mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Pochyliliśmy się nad tym tematem, w tej chwili przygotowujemy projekt uchwały mający na celu ograniczenie liczby przyznawanych koncesji - wskazywał Jerzy Wilk.
       - W ubiegłym roku zanotowaliśmy 30 przypadków dotyczących osób nieletnich będących pod wpływem alkoholu. 17 trafiło do szpitala, 14 z nich to były dziewczynki oraz 3 chłopców - mówił podinsp. Robert Muraszko Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. - Trzeba przede wszystkim prowadzić szerokie kampanie edukacyjne - dodał podinsp. Robert Muraszko.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kiedy w końcu będą liczniki czasowe przy sygnalizatorach dla poprawy bezpieczeństwa ? Społeczeństwo się domaga od dłuższego czasu a Prezydent i komisja bezpieczeństwa wydają się głusi na prośby i apele mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Pan.D.(2014-01-29)
 • Ja czekam tylko na likwidacje straży miejskiej, dzięki tej obietnicy ja i moi znajomi oddali głos na Wilka, czas mija a my jesteśmy pamiętliwi
 • Tak edukacja ? trzeba zmienić prawo, podejscie służb. .. .dzwonie na policje, ze w jednym sklepie elbląskim sprzedaja nieletnim alkohol i co słysze :, ,a złapała Pani za reke kupującego, powiedział jak sie nazywa " no wiec pytam sie policjanta, no chyba pan nie poważny jest ze 13 -15 latek mi powie:, ,tak kupuje alkohol podam pani jak sie nazywam, wiec tłumacze nadal, ze sklep non stop sprzedaje alkohol nieletnim, a pan policjant nawet nie wyslał patrolu nic zero reakcji musze złapac tego co kupuje i on ma sie przyznać. A własciciel jak sprzedawał tak sprzedaje nieletnim alkohol i co zrobic ???
 • wszystko to dzialania pozorowane, nie tego spodziewano się po rządach Prawa i Sprawiedliwości. Przydalyby się konkrety, czyli komisariat Policji na Zawadzie i posterunek na Dworcu PKP, który był tam kilkadziesiąt lat.
 • Czemu nie ma policji na głównych skrzyżowaniach miasta. za czasów komendanta Starańczaka mogłyby być, to czemu teraz to niemozliwe
 • Zadamy poprawienia bezpieczenstwa pieszego na przejsciach dla pieszych. Skonczyc z lamaniem przepisow przez kieropwcow i twierdzeniem, ze pieszy wtargnal na przejscie nawet przy zielonym swiatle. Szanowna Policjo prosimy o respektowanie wprowadzonych przepisow unijnych.
Reklama