UWAGA!

Dzień Dziecka

Dziś wszystkie dzieci świętują. Po raz kolejny obraduje też Sejm Dzieci i Młodzieży, w którym zasiadają przedstawiciele młodzieży z gimnazjów i szkół średnich. Z naszego województwa jest ich 18, Elbląg reprezentują uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. W tym roku temat przewodni obrad brzmi: „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”.

Inicjatorem dziecięcego święta, które w Polsce obchodzimy od 1952 roku, była organizacja „The International Union for Protection of Childhood”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.
       Organizatorem XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Organizatorem projektu wyłaniania uczestników XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Projekt: Polska, w porozumieniu z Kancelarią Sejmu.
       Szczególnym przywilejem dzieci i młodzieży w tym dniu jest poza licznymi prezentami, imprezami i niespodziankami, możliwość wzięcia udziału w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, który po raz 17. obraduje w sali plenarnej Sejmu RP. Składa się on, podobnie jak Sejm RP. z 460 posłów. Każde z województw otrzymuje proporcjonalną liczbę mandatów do liczby uczniów w gimnazjach i szkołach średnich w danym województwie. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.
       Nasze województwo reprezentuje 18 osób. Z Elbląga są to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 – Agata Gnatkowska oraz Lucyna Gudan.
      
       źródło: MEN
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama