UWAGA!

Dzień Zwycięstwa, maj zielony...

Elbląg, 8 maja przy Pomniku Armii Radzieckiej wystawione zostaną posterunki honorowe, złożone zostaną wieńce i kwiaty
8 maja przy Pomniku Armii Radzieckiej wystawione zostaną posterunki honorowe, złożone zostaną wieńce i kwiaty (fot. st. chor. S. Tessar)

8 maja (czwartek) obchodzić będziemy 63. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji wieńce i kwiaty zostaną złożone przy Pomniku Armii Radzieckiej (godz. 12) oraz przy Pomniku Odrodzenia (godz. 12.30). Organizatorem uroczystych obchodów jest Rada Kombatantów przy Prezydencie Miasta Elbląga oraz 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana.

Jak informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ, w programie uroczystości przewidziano wystawienie posterunków honorowych przy Pomniku Armii Radzieckiej oraz przy Pomniku Odrodzenia, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy akompaniamencie werbli Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg. Wieńce i kwiaty złożą delegacje jednostek wojskowych Garnizonu Elbląg. Uroczystości z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędą się we wszystkich garnizonach, w których stacjonują jednostki 16 PDZ.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 8 MAJA jest rzeczywistą datą DNIA ZWYCIĘSTWA, bowiem w tym dniu alianci odebrali późnym wieczorem 8 maja 1945 r. w Berlinie - od feldm. Keitla (zwanego "Keitel - Lokajtel") akt kapitulacji. Alianci więc zrobili wała z Sowietów, którzy rozłoszczeni do granic możliwości, zgarnęli ponownie feldm. Keitla i po 24,oo, już 9 maja przyjęli jeszcze raz akt kapitulacji!!!??? Z tego powodu w PRL-u (i nie tylko) 9 maja świętowano jako "dzień zwycięstwa". Tak bedzie pewnie 9 maja w Moskwie, ale oni tam nawet II Wojnę Światową obchodzą inaczej, bo jest ona dla nich Wojną Ojczyźnianą odbytą w latach 1941 - 45.Ale jak się przyłożyło wiele do wybuchu tej wojny 1 września, a zwłaszcza 17 września 1939 r. - to trudno post-sowietom się dziwić. Dziwić się jednak należy, że w Starogardzie Szczecińskim jest "pewien pomnik", na którym są daty: 1941- 1945.. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  8 Maja Dzień Zwycięstwa!!!(2008-05-06)
 • 8 maja to przypadkiem tylko Rosjanie nie obchodza tego swieta? ale oczywiscie my Polska obchodzic bedziemy dzien zwyciestwa tego samego dnia, bo oczywiscie im podpasc nie mozemy.
 • Elblaskie komuchy na czele z prezydentem beda obchodzic rocznice IV rozbioru i okupacji Polski, przez ich popleczników ideowych kacapów lub sowietów, jak kto woli. Szumnie nazywanym dniem zwyciestwa lub wyzwolenia, zeby kacapy na nas nie napadły nie musieli by nas "wyzwalać"skończcie z tą obłudą to nie te czasy co to za świeto, jeszcze flagi wywiesili!!!! Skończcie z tą Targowicą wstyd!!!!!
 • okupantom, ludobójcom złożą hołd. .. .. paranoja!!!!!
Reklama