UWAGA!

Dzikie kąpieliska są niebezpieczne

 
Elbląg, Dzikie kąpieliska są niebezpieczne
fot. Straż Miejska

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą. Czy będą bezpieczne, zależy od nas samych. Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do korzystania z kąpielisk przy dzikich i niestrzeżonych plażach, na których obowiązuje zakaz kąpieli.

Pamiętajmy, że kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale coraz częstszą przyczyną śmierci w wakacje. Co roku bowiem w miejscach niestrzeżonych lub tam, gdzie kąpiel jest zakazana, dochodzi do utonięć. Większość jest rezultatem braku wyobraźni: korzystania z kąpieli po spożyciu alkoholu, w miejscach zabronionych czy skakania do wody wprost po opalaniu.
       Zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.  
       Strażnicy miejscy w celu wyeliminowania korzystania z kąpieli w miejscach zabronionych kontrolują tereny, na których usytuowane są zbiorniki wodne i gdzie występują zagrożenia dla życia lub zdrowia.
       Jeśli ktokolwiek wie o miejscach niestrzeżonych, zabronionych, które mogą być niebezpieczne dla kąpiących się tam ludzi, prosimy informować straż miejską pod numerem alarmowym 986, policję 997 lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40.
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Też bym chciała wiedzieć gdzie są takie miejsca :)
 • Czy nie lepiej tam gdzie ludzie tworzą "duże" dzikie kąpieliska zrobić legalnie to?? Co za różnica czy by był tam ratownik czy Sm/policja. Jak by w jednym chociaż miejscu było legalne - te miejsce by ściągneło kąpielowiczów z okolicznuch mniejszych dzikich kąpielisk. I SM/policja by nie musiała się tam fatygowac. Ewentualnie patrol wodny preeencyjnie co jakis czas. Ale wtedy kasa się nie będzie zgadzać. I WCALE Z TYMI MANDATAMI NIE CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO. Wstyd miasto związane z wodą ma tylko basen w hotelu 20 zł/h. Robotnicza chociaż działa??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Ciekawski(2018-06-21)
 • No pewnie że dzikie kąpieliska są bardziej niebezpieczne, od np. miejskich. .. wróć! Jaaa cię, przecież to Emblonk, na co komu miejskie? Pozostańmy przy dzikich. Albo jedźta sobie na mierzeję lub trójmiejski plaże, dajta tamtym zarobić!
 • No ja bym nie chciał kąpać się na trójmiejskich plażach po tym, jak zrzucono 60mln litrów ścieków do Motławy... później trafiły oczywiście do zatoki. Fuj. Sanepid 3miejski twierdzi, że woda spełnia wymagania- no bo w sumie który głupi w szczycie nadchodzacego sezonu powie, że kąpanie się w zatoce nie jest wskazane.
 • No widzisz a w Elblągu (i okolicach) co roku mówią, że nie można się w sumie nigdzie kąpać. Co do okolic sanepid nie raz zakazuje kąpieli na plażach zalewu (bo sinice etc.) A jedyna prywatna plaża w Polsce Kadyny zakazu nie mają (sanepid zezwala na kąpiel) ot ciekawostka, kawałek zalewu "wyrwany" z sinic.
 • A gdzie są "niedzikie" kąpieliska?
 • Dlaczego basen na ul. Spacerowej jest zamknięty ? Od kiedy tak dbacie o Polaków, może o ich pieniądze za mandaty. .. .?
 • POdziękujcie PO za likwidację jedynego otwartego baseny w Elblągu. Wszystkie ofiary utonięć w Elblągu to żniwo polityki PO.
 • Ostróda ma dojście do wody, Pasłęk ma dojście do wody ale Elbląg ma zawsze z tym problem. Też uważam, że powinni pomyśleć o jakimś rekreacyjnym miejscu z możliwościa kąpieli. Nie mówiąc o wygodzie dla mieszkańców ale również wzrosła by atrakcyjność naszego miasta pod kątem turystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  takatam(2018-06-22)
 • Basen miejski jest zabroniony więc tam mogą łosie wystawiać mandaty.
Reklama