UWAGA!

Dziś 75. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

2014-09-15
Aktualizowany 2014-09-17 11:30
Elbląg, Dziś 75. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę
fot. UM Elbląg

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 75. rocznicą napaści Rosji Sowieckiej na Polskę - Dniem Sybiraka. Uroczystości z udziałem gości: wojska, przedstawicieli sybiraków oraz związków kombatanckich, władz wojewódzkich i samorządowych, parlamentarzystów, przedstawicieli elbląskich instytucji i organizacji, uczniów elbląskich szkół odbędą się dziś, 17 września.

Program uroczystości:
       godz. 11.00 Kościół pw. Wszystkich Świętych
       - uroczysta Msza Święta
       godz. 11.50
       - przemarsz pod Krzyż Katyński
       godz. 12.00 Krzyż Katyński - Cmentarz Agrykola
       - okolicznościowe przemówienie władz miasta oraz delegacji Związku Sybiraków w Elblągu,
       - część artystyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu,
       - Apel Pamięci i salwa honorowa,
       - złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ruskie jako naród nie są złe a i bardzo gościnne ale zawsze u władzy mają tyrana a wtedy to już umierają za Rodinu.
 • Azja to azja. I żadne słowa tego nie zmienią.
 • 17 wrzesień 1939. A kiedy nadszedł 17 września ruszyła czerwona zaraza ze wschodu wśród ofiar nazistów niemieckiej agresji wśród lasu krzyży ofiar i głodu. Sowiecka swołocz zalała nasz kraj zadała nam podwójny cios przyniosła śmierć terror zniszczenie zmieniła Rzeczypospolitej los. I zapłonęły polską krwią śniegi Syberii sowieckie gułagi obozy śmierci Katynia Miednoje i Ostaszkowa tu zbezczeszczono stan rycerski po jednej kuli we wszystkich głowach. Umierali z honorem i ciągle było słychać ich równy krok miarowy jak szli na śmierć z podniesioną głową pod Katyńskie rowy. Dymiły krematoria i słychać było raus gdy szła kolejna grupa do gazu to znów od wschodu krzyczano wpierod ten był szczęśliwy co umierał od razu. Krwawiła Polska a łzy i krew płynęły jak nasza dumna Wisła och jakże ciężkie były te kajdany gdy nasza wolność nagle prysła. Minęły lata mamy wolny kraj obeschły łzy na twarzach i tylko pamięć w sercach naszych trwa i krzyże zmurszałe na leśnych cmentarzach. Za śmierć naszych synów za ból i łzy za sowieckie gułagi i poniżenie daj nam dziś szczęście kraju nasz nie tylko marzenia i dobrobytu cienie. Henryk Siwakowski Elbląg 16.09.2014.
 • Panie Siwakowski, a co z 200 000 POLAKÓW wyrżnietych przez ukraińskie UPA na Kresach. .. tacy są bez grobów, pamięci, a na kurhanach pasą się krowy. .. .Tu fanfary, sztandary, salwy honorowe, wypinanie się do orderów, medali i odznaczń. .. .kombatantów raczej przybywa niz ubywa. .. no bo to modne i na czasie. .. A bezbronne istoty. .dzieci, kobiety i starcy, których wyrżnieto jak zwierzęta są pomijani w radio, TV, w podręcznikach historii. .. .Nawet miłośnicy Kresów południowo-wschodnich z Orderem Prała Białego się nie zajakną. .. .. a Pan tu lejej po raz 1001 krokodyle łzy. .. .. HUCPA!
 • ORŁA BIAŁEGO. .. przepraszam za błąd. ..
 • trzeba ich ostrzelać jabłkami w ramach odwetu.
 • Trafiają się też takie czubki (może resortowe dzieci) które twierdzą że 17 IX to data wymyślona przez historyków. Ile ktoś musiał nad nimi pracować żeby teraz takie głupoty gadali. I będzie coraz więcej takich rzeczy w ramach poprawności politycznej. Poza tym będzie coraz mniej żyjących uczestników tamtych wydarzeń mogących opowiedzieć jak było. Smutne czasy nadchodzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Hrubieszów(2014-09-17)
 • Smutny przedmówco, to jedź na wschód i popraw sobie humor walką z separatystami, ale wpierw oddaj polskie obywatelstwo. Świętuj sobie dalej swoje smutne rocznice swoich upadłych powstań i wojen a innym daj żyć. Mam w d. kto z kim walczył. Ważne aby teraz nie dzielić Europy co ty chętnie byś zrobił. Z ciekawości zapytam czy 1 września też byłeś taki smutny? Czy może nie wiesz co to za data - oprócz początku roku szkolnego.
 • Oj wujek, wujek. Twoja wypowiedź się kupy nie trzyma. No i nie chciałbym żebyś był np. nauczycielem historii dla moich dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Tata24(2014-09-18)
 • Na pierwszej tablicy wyryte. .. pamiętać ofiary. .. .. nie tylko Katyń. .. Straciliśmy 6,5 miliona Poalaków. 4,0 miliony to ofiary Niemiec, 1,5 miliona to ofiary Rosji, 300 000 to ofiary Ukraińców, no i ok 100 000 to ofiary POLSKICH porachunków. .. .. Litwini też mają na, ,koncie, ,ok 50 000 Polaków!
 • Panie Wujek! Jak oligarchowie ukraińscy wywieżli na zachód do banków niemickich, szwajcarskich, izraelskich, amerykańskich wszystkie wartości materialne w. .. praie 80 procent wartości państwa ukraińskiego to tego nie widzisz. .. .? Hucpa amerykańska pod nosem Rosji też nie jest cudownym zapachem, a śmierdzi. .. .Czy uważasz iż tak jak w 1920 roku nam sie uda ? To nie te warunki. .. Amerykańskie i niemieckie rakiety będą się rozrywać z rosyjskimi nad POLSKA! Rusz mózgownicą, i nie siej wrogiej propagandy i kłamst. .. bo to już robią wszystkie, ,srodki społecznego przekazu, ,. .. .
Reklama