UWAGA!

Dziś sędziowie - jutro ty, czyli protest na ulicach Elbląga

 Elbląg, Dziś sędziowie - jutro ty, czyli protest na ulicach Elbląga

W środę, 18 grudnia w całej Polsce pod sądami odbędą się ogólnopolskie protesty poparcia dla sędziów. Elbląski KOD i grupa Porozmawiajmy o Demokracji zapraszają elblążan 18 grudnia o godz. 17:30 przed budynkiem Sądu Rejonowego w Elblągu (Płk. Stanisława Dąbka 21), skąd nastąpi przemarsz na plac Konstytucji 1 pod budynek Sądu Okręgowego.

W każdym demokratycznym ustroju sądy wolne od polityki i od nacisków panującej władzy to najważniejsze gwarancje naszego prawa, prawa każdego człowieka do sprawiedliwych i bezstronnych wyroków. Prawo i Sprawiedliwość składa ustawę represyjną wobec sędziów. Zapisy w tym projekcie prowadzą do niepokoju o stan demokracji w naszym kraju a sama ustawa to prosta droga do wyjścia Polski z Unii Europejskiej, o czym mówią znane prawne autorytety - piszą organizatorzy protestu.

Polska Agencja Prasowa podała w poniedziałek następującą informację: prokurator krajowy nakazał prokuratorom reakcję na przypadki kwestionowania statusu sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Prokuratorzy mają również składać wnioski o wyłączenie sędziów podważających status innych sędziów. Wzywamy wszystkich obywateli zaniepokojonych stanem niezawisłości sędziów i niezależnych sądów do wyjścia w tym dniu na ulice - dodają.

Elbląski KOD i grupa Porozmawiajmy o Demokracji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ten KOD to wogóle jeszcze istnieje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  66
  30
  Antek(2019-12-17)
 • mlode komuchy bronia starych komuchow i ukladu PRL
 • Sędziowie muszą podlegać kontroli i ocenie, konstytucja mówi wyraźnie, że wszyscy są równi wobec prawa. Ten skowyt i lament o wolność sędziów od nacisków jest mrzonką, żaden sędzia nie jest wolny od układów i znajomości.
 • Nie szukajcie poarcia,komusza kasta
 • Wszyscy wiedzą jacy wy pokrzywdzeni,Śmiechu warte.....
 • Do roboty Nieroby
 • Proponuje pogonić te towarzystwo, ponieważ reforma sądownictwa jest konieczna. Nikt nie może w naszym państwie być bezkarnym !!!!! Dla mnie, co w tej chwili się dzieje to jest czysta anarchia !!!!! Dziwne wybrani sędziowie za PO i PSL byli wybrani w sposób legalny a wybrani za rządu PiS już nie. Sędziowie jak mantrę powtarzają stale, aby wszystko zostało po staremu, czyli ich w żaden sposób nie będzie obowiązywać prawo, bo prawo to oni !!! Zobaczcie ile patologii jest w zachowaniach sędziów - złodziejstwa, jazda po spożyciu alkoholu samochodami, korupcja, układy układziki i wiele jeszcze innych, których nie sposób wymienić. Wyjąc na ulicach nic nie zdziałacie, tego możecie być pewni. Najchętniej to zrobić referendum i niech społeczeństwo się wypowie. Jestem przekonany, że 80% społeczeństwie wypowie się negatywnie o sądach i sędziach.
 • O cenzurka, bo wpis nie pojawia się od razu ! Jak zawsze, jak chodzi o "Kastę"- to napotykamy na cenzurkę. Brawo !!!!
 • Pokażcie mi kraj w UE w którym sędziowie mają takie przywileje jak w Polsce a otrzymacie odp.o co oni tak walczą
 • Kolejne zgromadzenia sądów okręgowych i apelacyjnych, inspirowani przez iustitie i inne oszołomskie grupy, wzywają wszystkich sędziów startujących w konkursach awansowych lub czekających juz na nominację z rąk prezydenta, na rezygnację / wstrzymanie sie z brania w tym udziału, a także i nominowanych od orzekania...Jest to swoiste draństwo, bo apel taki de facto kierują do młodszych sędziów [także i asesorów] pracowicie starających sie o awans [często w s.rejon. oczekiwany 15-20 lat !!!], zaś w zgromadzeniach ogólnych zasiadaja głównie starsi sędziowie [większość to 55+], bądź to już ustabilizowani SSO i SSA. Oni juz swoje mają, a teraz cudzymi rękami [głównie sędziów SSR i asesorów] chca bronic swych kastowych przywilejów. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa, bo bez tego nic się nie da zrobić.
 • @Pawell - Da się, tylko społeczeństwo musi powiedzieć stanowcze nie, bezkarności sędziów !
 • Troliki pisu, ilu was tu siedzi?
Reklama