UWAGA!

Dzisiaj pożegnanie Zdzisława Olszewskiego, prezydent Duda odznaczył go pośmiertnie

2017-01-30
Aktualizowany 2017-02-01 08:54
 
Elbląg, Zdzisław Olszewski
Zdzisław Olszewski (fot. archiwum portEl.pl)

W środę Elbląg pożegna radnego Zdzisława Olszewskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13 w katedrze św. Mikołaja. Decyzją prezydenta RP Andrzeja Dudy Zdzisław Olszewski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najważniejszych odznaczeń za zasługi na rzecz naszego kraju. 

Zdzisław Olszewski zmarł w wieku 82 lat. Od 1998 roku był elbląskim radnym, wcześniej dwukrotnie wojewodą elbląskim (w latach 1981 i 1989-96), podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów (1996), wieloletnim dyrektorem biura Euroregionu Bałtyk w Polsce, osobą zasłużoną dla miasta i jego mieszkańców. Decyzją prezydenta RP Andrzeja Dudy Zdzisław Olszewski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najważniejszych odznaczeń za zasługi dla naszeg kraju.
       Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 1 lutego. O godz. 13 odbędzie się msza święta w katedrze św. Mikołaja, po której odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Agrykola. W uroczystościach pogrzebowych weżmie udział m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama