UWAGA!

Dzisiaj te motocykle nie są dla nas

 
Elbląg, Motocykliści zapraszają!
Motocykliści zapraszają! (fot. WS)

Kilkanaście ogromnych maszyn, postawni mężczyźni w skórach i upuszczanie krwi - tak wygląda sobotni poranek na starówce. Właśnie rozpoczęło się Motoserce, coroczna akcja organizowana przez elbląskich motocyklistów. Zobacz więcej zdjęć.

Przede wszystkim chodzi o krew, o to, by było jej jak najwięcej. Ci, którzy w sobotę wybiorą się na starówkę będą mogli ją oddać do godz. 15 pod Ratuszem Staromiejskim - to właśnie tam zaparkował mobilny punkt poboru krwi. O to, by przyjechał zadbali elbląscty motocykliści zrzeszeni w dwóch grupach - Road to North i Grupa Elbląg.
       - Spotykamy się, jeździmy razem, więc stwierdziliśmy, że możemy razem coś zrobić. Motoserce łączymy ze Świętem Chleba, bo wtedy jest bardzo dużo ludzi, możemy ich łatwiej zachęcić do oddawania krwi - opowiadają Wojciech Macijewicz (Road to North) i Adam Wierciński (Grupa Elbląg). - Tak naprawdę krwi może potrzebować każdy,  w najmniej spodziewanym momencie. To nieprawda, że motocykliści potrzebują jej najwięcej, przecież wypadki mają rowerzyści, kierowcy i ci, którzy jeżdżą na skuterach. Przeprowadzano również badania i okazało się, że Polacy jeżdżą znacznie bezpieczeniej niż chociażby Szwedzi - dodał Macijewicz.
       Członkowie klubu mówią zgodnie, że ci, którzy przyjdą będą mogli motocykle obejrzeć, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a nawet na nich usiąść.
       - Tak naprawdę tego dnia te motocykle nie są dla nas, ale dla tych którzy przyjdą - dodał Wierciński.
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama