UWAGA!

Edukacja czeka na szefa. Został jeden kandydat

 
Elbląg, Referaty w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki czekają na kierowników
Referaty w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki czekają na kierowników (fot. arch. AD)

Dwie osoby ubiegały się o stanowisko kierownika referatu edukacji w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Wymagania formalne wyeliminowały na wstępie jedną z nich, zaś z drugą dziś (16 kwietnia) przeprowadzona została rozmowa kwalifikacyjna. O jej wyniku ratusz poinformuje w najbliższych dniach.

Po reorganizacji w Urzędzie Miejskim działa teraz Departament Edukacji, Sportu i Turystyki, którego szefem został Edward Pietrulewicz. Jemu podlegają referaty odpowiedzialne kolejno za edukację oraz za sport i turystykę. Te czekają na kierowników.
       - O stanowisko kierownika referatu edukacji ubiegały się dwie osoby - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Oferta jednej z nich została odrzucona, bo nie spełniała wymogów formalnych. Z drugim kandydatem przeprowadzono dziś rozmowę kwalifikacyjną. Decyzję w tej sprawie poznamy w najbliższych dniach - zapowiada rzeczniczka prezydenta miasta.
       Przypomnijmy, idealny kandydat na to stanowisko musi być magistrem o nieposzlakowanej opinii, z 5-letnim stażem pracy na stanowiskach w oświacie (w tym, co najmniej 2 lata w administracji samorządowej). Musi znać przepisy prawa oświatowego, w tym głównie ustawy o systemie oświaty i Karty Nauczyciela, ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o pracownikach samorządowych. Musi także wykazywać się wiedzą z zakresu zarządzania i organizacji pracy, posiadać umiejętność pracy koncepcyjnej, tworzenia programów i wniosków. Ważna jest też samodzielność, umiejętność negocjowania, kierowanie zespołami ludzi. W cenie są również: odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, pracy pod presją czasu, lojalność, aktywność, niezawodna pamięć oraz podzielność uwagi.
       Chętni do objęcia stanowiska kierowniczego w referacie sportu i turystyki mogą składać swoje CV do 20 kwietnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sebastian Bona-Kuchejda - to jedyny odpowiedni kandydat. I spełnia wszystkie kryteria. Ma wyższe wykształcenie. Ma nieposzlakowana opinię. Zna przepisy prawa. Ma ponadprzeciętna umiejętność pracy koncepcyjnej. A najwżniejszą cechą tego kandydata jest lojalność. Bezgraniczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  jasnośćwidzę(2015-04-16)
 • Niestety - nigdy nie będzie dobrego zarządzania jakimkolwiek wydziałem/departamentem jeżeli nasze władze nie mają podstawowej znajomości zasad zarządzania. Pokazują to dobitnie konkursy i warunki, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Dlatego jest taka bieda z potencjalnymi pracownikami i ostatecznie słabym kierownikiem. Zarządzanie i organizacja pracy to umiejętność a nie wiedza - weryfikuje się to doświadczeniem i osiągnięciami a nie testem z wiedzy. Przy szukaniu kierownika powinniśmy kierować się osobowością, całej reszty można się nauczyć. Po co kandydat ma znać na pamięć przepisy prawa oświatowego, ustawy o oświacie i Kartę Nauczyciela i wiele innych ustaw - skoro można do niej w każdej chwili zajrzeć. To jest stara naleciałość, której obecnie rządzący nie potrafią się wyzbyć
 • A na kierownika referatu sportu i turystyki nie jest wymagany tytuł magistra. Wymagania na to stanowisko jakoś dziwnie zbieżne z naborem na ogłoszony konkurs - kierownika Centrum Rekreacji Wodnej, który został anulowany. Czyżby ta sama osoba miała wygrać / pan z Ełku czy pan dyr. CSB? /
 • Konkurs wygra zapewne osoba, która zainwestowała w kampanię prezydenta. Dla przypomnienia : "Artur Zieliński, który został niedawno sekretarzem miasta – 6525 zł. Bogusław Milusz, powołany na stanowisko wiceprezydenta – 4500 zł. Janusz Nowak, który również został wiceprezydentem – 2000 zł. Edward Pietrulewicz, który niedawno wygrał konkurs na dyrektora nowego departamentu edukacji, sportu i turystyki – 8800 zł, jego żona Teresa – 3000 zł. Joanna Urbaniak, która została rzecznikiem prasowym prezydenta – 2000 zł". Dalsze komentarze zbyteczne. ..
 • Edukacja czeka na szefa?A za co bierze pieniążki pan Pietrulewicz. To chyba on jest szefem oświaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  dziwne(2015-04-16)
 • Ale ściema już to ostatnio słyszałem przy konkursie na dyrektora od edukacji, sportu i turystyki że jedna osoba nie spełnia wymogów. Pitu pitu ciekawe, że ktoś kto chce sprawować taką funkcję nie potrafi zebrać wszystkich dokumentów do kupy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  ściema(2015-04-16)
 • Pan E. za bardzo angażowal sie w wybory obecnie nam panującego, zeby teraz nie móc go wynagrodzić. W SP 21 będzie radosna impreza czy żałoba? Bo w oświacie elbląskiej powinna być żałoba. Oj powinna. Mądry Polak po szkodzie. ..
 • Fajne oszczędności, 3 vice prezydentów, sekretarz a teraz będzie dwóch szefów edukacji. Dobre!!!Chyba się trochę panowie pogubili w tej reorganizacji.
 • A kto miał wpłacać na Wróblewskiego, może Wilk, albo Szwed? No i ciekawe jakie stanowisko przygotował panu Wójcikowi? Pewnie już Machupichcę wiesz, może napiszesz dla przypomnienia.
 • Marek będzie-to chyba oczywiste :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  komboj(2015-04-16)
 • do - dziwne _ czytaj ze zrozumieniem " Departament Edukacji, Sportu i Turystyki, którego szefem został Edward Pietrulewicz. Jemu podlegają referaty odpowiedzialne kolejno za edukację oraz za sport i turystykę. Te czekają na kierowników. "
 • Jak zawał tak zwał(niektóre rzeczy znaczą jedno, ale mają różne nazwy)Czyli w tym przypadku dwie osoby od tego samego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  dziwne(2015-04-16)
Reklama