UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg-Kaliningrad

 
Elbląg, Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga i Aleksander Jaroszuk, mer Kaliningradu odnowili porozumienie o współpracy między miastami podpisane 18 lat temu
Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga i Aleksander Jaroszuk, mer Kaliningradu odnowili porozumienie o współpracy między miastami podpisane 18 lat temu (fot. nadesłane)

W trakcie oficjalnej wizyty nad Pregołą Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga i Aleksander Jaroszuk, mer Kaliningradu odnowili porozumienie o współpracy między miastami podpisane jeszcze w maju 1994 roku.

- Pierwsze porozumienie zostało podpisane 18 lat temu, należało więc je odnowić, wzbogacając o nowe formy współpracy – powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk. – Duży nacisk kładziemy na dobrą, w miarę wszechstronną współpracę naszych przedsiębiorców. Nie zapominamy też o zwykłych mieszkańcach, którzy powinni skorzystać z ułatwień małego ruchu granicznego i odwiedzać zaprzyjaźnione miasta. Nową formą naszej współpracy będą także przedstawicielstwa informacyjne, w których zarówno zwykli mieszkańcy, jak i przedstawiciele kręgów biznesowych będą mogli uzyskać wiele informacji - dodał prezydent.
       Odnowione porozumienie zakłada szeroką współpracę, która dotyczy następujących dziedzin: gospodarka miejska, ekonomia, biznes; ochrona środowiska; polityka socjalna i społeczna miasta; samorząd lokalny i bezpieczeństwo; sport, turystyka, kultura, edukacja i środki masowej informacji; wymiana młodzieży.
       Mer Aleksander Jaroszuk wyraził opinię, że „Elbląg jest dla Kaliningradu bardzo ważnym partnerem, od którego można wiele się nauczyć. Mamy interesujące wspólne plany w sferze turystyki, dotyczące m.in. żeglugi po Zalewie Wiślanym”. Kaliningrad zamierza skorzystać z doświadczeń Elbląga, liczy na to, że uda mu się otrzymać grant na zbudowanie mariny.
       Grzegorz Nowaczyk przebywał także w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie. Konsul Konrad Woliński, w zastępstwie Zbigniewa Świerczyńskiego radcy–konsula i szefa wydziału, zaprezentował pomieszczenia, które będą wykorzystywane w ramach Przedstawicielstwa Informacyjnego Elbląga. Zostanie ono uruchomione we wrześniu br. Będzie to miejsce spotkań elbląskich przedsiębiorców z kaliningradzkimi partnerami, prezentacji naszego potencjału turystycznego i hotelarskiego. W budynku przy Prospekcie Mira, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych miasta będą organizowane także cykliczne prezentacje, przybliżające mieszkańcom Kaliningradu partnerski Elbląg.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No lepsze to Panie Prezydencie niż ten Pański Dubaj. .. .
 • Ktoś swierzo po solarium
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_33174(2012-07-02)
 • Jak sięgnę pamięcią a mam już, do czego, to nieustający słowotok o przyjaźni (kiedyś) obecnie o poprawnych i przyjaznych stosunkach z Rosjanami prześladuje mnie w mediach od pół wieku. Oczywiście nic z tego nie wynika a kolejne "poważne kroki" przybliżają nas do sukcesu. Z Ruskimi trzeba grać ich metodami i sposobami - inaczej cię nie szanują, (choć to słowo jest nad wyraz bałamutne) a przynajmniej traktują jak ścianę - czego liczne dowody mamy zarówno z historii jak i z racji naszej platonicznej miłości. Obrzydliwość - do obrzygania. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-07-03)
 • Aborygen nie poznaję Cię. .. .Ty przeciwko jedynej słusznej i poprawnej opcji? No, no, no
 • aborygen włącz sobie rydzyka i nie smęć.
 • ano właśnie ta wasza czerwona i czarna brać spod krypty to nikt inny tylko najwięksi hamulcowi i prymityw wszelaki, który temu krajowi nie daje się otrząsnąć z mrzonek i miraży proletariackich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-07-03)
 • Spotkanie agentów. Oficjalnie prezio i mer.
 • Bóg, Honor, Ojczyzna. Zastanów się komu podajesz rękę.
Reklama