UWAGA!

Elbląg pożegna Pawła Adamowicza

 
Elbląg, Elbląg pożegna Pawła Adamowicza
fot. Anna Dembińska

W sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza elblążanie, którzy chcą symbolicznie pożegnać Pana Prezydenta, zbiorą się na Starym Rynku między katedrą i Ratuszem Staromiejskim. Spotkanie zaplanowano na godz. 12. 

W specjalnie wyznaczonym miejscu w kształcie serca mieszkańcy będą mogli składać znicze i położyć kwiaty. Bądźmy w tych chwilach razem, łączmy się myślami z gdańszczanami, którzy będą żegnać swojego prezydenta.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
      

       Od redakcji: Paweł Adamowicz zostanie pochowany 19 stycznia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Msza święta rozpocznie się o godz. 12, wcześniej hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi będzie można oddać w Europejskim Centrum Solidarności. Rodzina oraz gdański Urząd Miejski proszą o to, by nie przynosić kwiatów oraz zniczy. Zamiast tego będzie można wesprzeć dwie organizacje: Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A czy będzie można wplacic na wosp albo hospicjum?
 • Człowiek jest już zmęczony tym tematem nic innego tylko to, Wróblewski wyskoczył jeszcze z trzydniową żałobą. Dajcie sobie już na luz!
 • Adamowicz nie zasłużył na śmierć, ale gloryfikowanie go teraz jest niepojęte. Zabił go gość z ciekawą przeszłością, a wy dorabiacie do tego politykę. Mógł za równie powiedzieć, że Partia Miłośników Piwa jest winna jego pobytowi w więzieniu. Teraz chcecie być święci na pokaz, ale po pogrzebie wszystko, będzie po staremu. Tak samo było po katastrofie w Smoleńsku. Nie ma gorszych partii niż PiS i PO. Sami kłócą społeczeństwo, a przy okazji różnych tragedii, chcą się wybielić
 • Stoimy jak społeczeństwo przed dużą niewiadomą. Zło się na razie pochowało. Zadbajmy o solidarność i naszą przyszłość. Kain żyje nadal. .. .. Znudzonym proponuje, ,snikersa, ,. .. ..
 • W dużej części zgadzam się z Tobą, ale śmierć prezydenta Adamowicza nie jest zwykłym zabójstwem, ponieważ zamordowano go dlatego, że był prezydentem dużego miasta, że stanowił władzę. Jest to zwykły mord polityczny, który należy nagłaśniać. Lekceważenie tego mordu z całą pewnością spowoduje następne tego typu zdarzenia. Czy tego chcemy? Zgadzam się, że polski duopol partyjny PiS - PO jest zabójczy dla kraju, ale to już całkiem inna bajka
 • @hrabia_George - Ok, w końcu każdy z nas jest inny i różnie (nie: gorzej czy lepiej) odczuwa poszczególnie sytuacje. Ja z kolei roniłem łzy nad Adamowiczem, bo dla mnie był prawdziwym prezydentem i demokratą.
 • @młodzian jak w 1953 r zmarł Stalin to też cała Polska płakała. A demokracja to u mnie budzi jak najgorsze skojarzenia gdyż Hitler doszedł do władzy dzięki demokracji.
 • Politycy najpierw skaczą sobie do gardeł, czym kto komu lepiej dowali jest na pierwszych stronach gazet. Media lubią to pokazywać i podkręcić temat . Póżniej idę sobie na kolacyjke, nierzadko wódeczkę i się nabijają ze zwykłych ludzi, że np. Tylko idiota pracuje za 6 tysięcy. A jak któryś umrze albo go zabija to przybierają postać niezkazitelnych wręcz mędrców. Jak długo narodzie będziecie tak głupi? Ja nie będę obchodził żadnej żałoby, zbyt fałszywi iza słabi są ci wszyscy smutni panowie i panie z pierwszych stron różnych gazet i mediów.
 • Podarowali wyglupija się z żałoba co nas obchodzi ten człowiek taki sam jak każdy inny gdyby to był święty to rozumiem popisy urzedasow z PO SLD noir napewno kodowcy koszty podatników na pewno żenada
 • Super prawdziwy komentarz sztucznie przeżywają i to kogo toć to zwykły człowiek a co nam elblazan omdo tego a może mu u nas pomnik postawią tylko się pytam po co ta obłuda szruczne placzki
 • A co nas to obchodzi?
 • @hrabia_George - Co zatem proponujesz? Kastowość i monarchizm? A argument z Hitlerem sobie podaruj — szczególnie na tych terenach, które w 1938 najwięcej szyb w noc kryształową Żydom roztłukły, a potem przyjęły ludzi z Kresów, którzy, co ja co, ale Żydów tępili razem z Niemcami. ..
Reklama