UWAGA!

Elbląg - Sankt Petersburg - Nowogród Wielki

 
Elbląg, Forum gospodarcze w Sankt Petersburgu,
Forum gospodarcze w Sankt Petersburgu, fot. nadesłana

Jerzy Wilk prezydent Elbląga przebywa z wizytą w Rosji. Wczoraj, w pierwszym dniu swojej wizyty, odwiedził Sankt Petersburg, gdzie przed południem spotkał się w tamtejszym Konsulacie RP z konsulem generalnym Panem Piotrem Marciniakiem. Po południu z udziałem prezydenta odbyło się forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowano przede wszystkim potencjał inwestycyjny naszego miasta.

Elbląska delegacja szczególnie akcentuje dogodne położenie geograficzne oraz sieci komunikacyjnej wokół Elbląga. W spotkaniu, dzięki wcześniejszej współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu RP, uczestniczą przedsiębiorcy z Sankt Petersburga. Co istotne, możliwe było również spotkanie przedsiębiorców z Sankt Petersburga z przedsiębiorcami z Elbląga, którzy skorzystali z propozycji władz miasta i uczestniczą w spotkaniach gospodarczych zaplanowanych podczas pobytu w Rosji.
       Obwód Leningradzki jest drugim po Obwodzie Moskiewskim najlepiej rozwijającym się okręgiem przemysłowym Rosji. W 2013 r. wartość produkcji przemysłowej w Sankt Petersburgu była nawet wyższa niż w Moskwie.
       Dziś Jerzy Wilk prezydent Elbląga odwiedzi Nowogród Wielki, gdzie po wieloletnich kontaktach pomiędzy obu miastami podpisane zostanie porozumienie o współpracy. Przy tej okazji odbędzie się kolejne forum inwestycyjne Elbląga oraz wernisaż wystawy prac elbląskich artystów przygotowanej przez Centrum Sztuki Galerię EL.
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tylko PiS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  CoOnTamRobi?(2014-05-29)
 • Głupim ! Myślałem, że zdjęcia " prochibity" zdjęte w Galeryji (ślubnych sukienek) zeszły do podziemia. A to ci kwiatek - Kwiatkowski lepiej by tego nie wymyślił ! Zdjęcia są prezentowane w Rosji gdzie za TAKIE zdjęcia idzie się siedzieć do więzienia na pięć lat !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Gulagamator(2014-06-01)
Reklama