UWAGA!

Elbląg w formie. Strategiczne uwagi

 Elbląg, Elbląg w formie. Strategiczne uwagi
fot. Anna Dembińska

Trwają konsultacje z mieszkańcami dotyczące Strategii rozwoju Elbląga 2020+. Rozpoczęcie prac nad zagospodarowaniem nabrzeża po stronie Wyspy Spichrzów, rewitalizacja osiedli, walka z bezrobociem, budownictwo socjalno-komunalne - takie sugestie zapisano po poniedziałkowym (10 lutego) spotkaniu.

Prace nad strategią rozpoczął, za kadencji prezydenta Grzegorza Nowaczyka, zespół liczący około 80 osób. Eksperci pracowali dalej w nowej już kadencji. Hasłem przewodnim strategii jest „Elbląg w formie”, co odnosi się zarówno do naszej kondycji, jak i tradycji, którą w naszym mieście są formy przestrzenne. Naszym wielkim atutem jest położenie wynikające z bliskości Kaliningradu, Trójmiasta i Zalewu Wiślanego. W oparciu o strategię, nad którą dziś dyskutujemy, będziemy pozyskiwać środki unijne w nowej perspektywie i właściwie je wykorzystać – mówił Jerzy Wilk prezydent Elbląga
       Dokument wypracowany został przez zespół ekspercki, teraz chcemy zebrać cenne uwagi mieszkańców, aby strategia była szeroko akceptowana społecznie – mówił Bartosz Babraj z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg – Już po przyjęciu dokumentu będzie on oceniany, aby sprawdzać stopień realizacji zapisanych w nim założeń. Eksperci przyjęli też mierzalne wskaźniki.
       Kolejne konsultacje odbyły sie w poniedziałek (10 lutego) w siedzibie elbląskiej PWSZ. Pośród uwag mieszkańców znalazły się m.in.: dodanie zapisów dotyczących energetyki odnawialnej, który to zapis ujęty jest znacznie obszerniej w strategii województwa, sztywniejsze powiązanie zadań zapisanych w strategii z inwestycjami przyjętymi w Wieloletnim Planie Finansowym, rozpoczęcie prac nad zagospodarowaniem nabrzeża po stronie Wyspy Spichrzów, rewitalizacja osiedli, walka z bezrobociem, budownictwo socjalno-komunalne, a nawet przebudowa stadionu miejskiego z myślą o osobach niepełnosprawnych tak, aby mogły one uprawiać na nim różne dyscypliny.
       Kolejne otwarte dla mieszkańców konsultacje odbędzie się na przełomie lutego i marca. O jego terminie będziemy już wkrótce informować.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Włodek Gęsicki Jakże się cieszę, że hasło reklamowe " Elbląg w formie" , które kiedyś wymyśliłem przy okazji jakiegoś konkursu, znalazło po latach uznanie w Ratuszu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  Włodek Gęsicki(2014-02-12)
 • MariuszLewandowski-Fc Gratuluję choć kontekst odlewniczy pewnie nie bardzo brał Pan pod uwagę. Ja w każdym razie w prezentacji jakiej nie pozwolono mi zaprezentować odwołałem się do " Miasta Energii i Energii Miasta" bo jednak owe pół wieku tradycji Zamechu warte jest upamiętnienia na przyszłość. To też nasz kapitał i nasza marka którą warto reanimować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-12)
 • No, bez przesady Panie redaktorze. Albowiem hasełko - Elbląg w formie jest lekkim nadużyciem. Zaś użyte przez Ratusz niczego nie dowodzi. A już na pewno nie jest ukłonem, ani hołdem w Pana stronę. Słowo forma powszechnie oznacza wszak stan zdrowia. Co tam zdrowia to jest, określenie kondycji. A jaka jest kondycja miasta ? Ludzie o takiej kondycji mają raczej swoje dni policzone a w najlepszym wypadku mówi się o nich, ledwo dycha. Niestety. Ale, jest też forma piekarska. Ta jest szczególnie ważna choćby do wypieków. Czegoś słodkiego. Ale też nie sposób nie wspomnieć o formach hutniczych. O formie Kantowskiej czy innych filozofów. Forma to też wypowiedź artystyczna. To formy inaczej zwane biennale. Umiejscowione w galerii EL. Jest też synonim słowa forma, oznaczający przejaw czegoś, układ skoordynowanych elementów, przejaw czegoś. Zatem domyślam się, że chodzi o to żeby te wszystkie synonimy zawarte w słowie forma połączyć i łubudu. Ale w kogo i po co, to jest jeszcze niewiadoma. Chociaż p. prezydent wspomniał coś, że chodzi o nową perspektywę, to obecna jak rozumiem jest już stara. Tak, stare jest okropne. Ale zobaczymy, jak się zestarzeje p. prezydent. Co wówczas i w jakiej formie będzie mówił a z perspektywy to już niedługo. Bo czas leci w każdej formie. Oczywiście mówię o zegarach. Tych z kukułką na sprężynki i elektronicznych. Krótko. W każdej formie.
 • @ck - ale o czym ty człowieku w sumie piszesz? daj spokój z tymi elaboratami. .. .
 • O i oczywiscie Seppupu na czele. .. Rany. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  kokopl(2014-02-12)
 • ck. .. .jak dla mnie marnujesz się. Podoba mi się, naprawdę. Może jakiś szerszy tekścik ? Wszak zabawa słowem podupada. Do piór, klawiatury, nich się młodzież wysili trochę.
 • ck - pisze o absurdzie. O czymś co nie istnieje. Bo, istnieć nie może. O abstrakcji. W sposobie myślenia i działania. O tym, że zabudowa Wyspy nawet spichrzów nie jest żadną strategią. Co oznacza zdanie - eksperci przyjęli mierzalne wskaźniki. Nie ma przecież innych ! Elbląg w formie. Co to oznacza ? Nic. Kompletnie nic. Ale jak śpiewa jeden wykonawca - zabawa trwa. .. .Tylko jak długo ? Do następnych wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  dotegoco,nicnierozumie.(2014-02-12)
 • Najpierw zająć się trzeba odcinkiem drogi ul. Warszawskiej bo przypomina tor przeszkód i zawieszenie w samochodach nie wytrzyma długo a potem można na stawiać nawet Pałac Kultury
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  mari01(2014-02-12)
 • .. .. .jak zbiorą ' ' cenne uwagi mieszkańców' ' , to ' ' strategia będzie szeroko akceptowana społecznie ' ' . Co za ściemy.
 • W 2020 to już tylko grabarz będzie ostatnim mieszkającym elblążaninem w tym padole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Jasno.widze(2014-02-12)
 • To zapewne głównymi konsultantami będą kibole i elbląscy mężowie opatrznościowi w garniturkach i sukienkach - powodzenia w odrywaniu kolejnych kuponów i głoszeniu prawd oczywistych w wielkiej pogoni za króliczkiem (a może to nagonka?).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Aborygencorazmniejmiejscowy(2014-02-12)
 • MariuszLewandowski-Fc Panowie tam była taka jazda że o mało co bym się z urzędnikami UM poszarpał a uwierzcie mi że potem było ciekawiej. To już nie jest grzeczne poklepywanie po ramieniu jak za Nowaczyka to jest darcie kotów o to co tam będzie. To co pisze Portel to ugrzecznione co nieco nawet fotki ze spotkania nie mają bo nikogo nie było a przepisują notatkę biura prasowego. Może nie było nas tam wielu ale bez interwencji Wilka poszłoby ostro jak jeszcze wcześniej nie bywało. Było być nie opowiadać brednie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-12)
Reklama