UWAGA!

Elbląska starówka zachwyciła ukraińskiego konsula

W Elblągu, na zaproszenie prezydenta Henryka Słoniny, gościł Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Medownikow. Wizyta była okazją do zaprezentowania sytuacji społeczno - gospodarczej naszego miasta, a także do porozmawiania na temat planów oraz dotychczasowej współpracy Elbląga z Ukrainą.

- Elbląg podejmuje wiele inicjatyw z miastami ukraińskimi – podkreślał prezydent Henryk Słonina. - Od 1992 roku jesteśmy miastem partnerskim Tarnopola. Współpraca nasza odbywa się na płaszczyźnie wymiany doświadczeń z zakresu funkcjonowania gospodarki komunalnej, współpracy gospodarczej i kulturalnej. Podejmujemy także działania związane z wymianą młodzieży.
     - O zasadach i kierunkach naszych wspólnych działań rozmawiałem w ostatnim czasie z merem Tarnopola Romanem Zastawnym – dodał. - Nawiązaniem współpracy zainteresowane są także inne ukraińskie miasta - szczególnie obwodu lwowskiego i łuckiego. Związane jest to z planami budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, który pozwoliłby tym miastom na wymianę towarów drogą morską ze Skandynawią, czy innymi państwami basenu Morza Bałtyckiego.
     Oleksandr Medownikow przyznał, że to już jego druga wizyta w naszym mieście.
     - Pierwszy raz byłem tu nieoficjalnie podczas podróży do Warszawy – mówił. - To co mnie zachwyciło to przede wszystkim odbudowa Starego Miasta. Żadne inne miasto w Polsce nie może się czymś takim poszczycić. Co do współpracy z Ukrainą - dodał - to deklaruję wsparcie. Mam nadzieję, że wspólnie podejmiemy wiele inicjatyw. Jestem przekonany, że nie jest to moja ostatnia wizyta w Elblągu – zaznaczył konsul.
     Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim Oleksandr Medownikow zwiedził elbląski port, Centrum Sportowo - Biznesowe oraz Stare Miasto, gdzie zobaczył między innymi Bramę Targową oraz zbiory inkunabułów w Bibliotece Elbląskiej. Popołudniu konsul spotkał się z członkami Związku Ukraińców w Polsce.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Moim zdaniem konsul nie widział tego www.portel.pl
 • Moim zdaniem z kolei Konsul nie widział również tego forum.gazeta.pl
 • władze miasta do dymisji !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążak(2008-05-27)
 • taaa. .. bo na elblaskiej starowce rzeczywiscie jest co zwiedzac buheheh brame targowa mikolaja i biblioteke i to cala starowka. .. niech szlag trafi projektanta co to wymyslil te zakapiory stojace na miejscu dawnych pieknych kamieniczek!! gdzie dawny dwor artusa?? gdzie zuraw?? gdzie teatr angielski?? dupa to jest a nie starowka!
 • Czy to znaczy że rzeczywiście jest coś na rzeczy z tą "Bałtycką Ukrainą"? Na to by wyglądało. A ja na początku myślałem, że to żart. Hehe, kto by pomyślał, że konsul obcego państwa będzie nam pomagał w wojnie z Gdańskiem o przekop. Niezły trik, oby tylko sprowadzenie do Elbląga Ukraińców nie skończyło się jak kiedyś w podobnych okolicznościach z Krzyżakami:)
 • Do Przedmowcy!Jakos na "Wyspach"Krolowej Elzbiecie korona z glowy nie spadala, a tyle tam jest juz Polakow, Ukraincow, Lotyszy i wiele innych nacji. Najlepiej-Polaczki na calym swiecie, ale do siebie to wara?!, Pieknie, !A. .. ponoc to taki katolicki kraj!!
 • Szkoda tylko, ze konsul nie zachwycił Elblążan swoją wizytą!!!
 • KU. .A jaka starówka???!!! biały pustak i steropian ? Trzeba zmienić władze w mieście. .. ..
 • a mnie zachwyca swoim nieudacznictwem zarzad portu. Wprawia w osłupienie jak słucham o cudach nad Kumielka !O tych wszystkich inwestorach z całego świata i. .. .Ukrainy co pchaja sie do nas ze wszystkich stron. Jak długo jeszcze. .. .a i z nieoficjalnego źródla wiem, że Słonina nie powiedział NIE dla wystawienia własnej osoby w przyszłych wyborach. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ooolaboga(2008-05-27)
 • Tekst który czytamy od kilku godzin na PORTEL pewnie żywcem spisany z e-maila jaki przysłano z Urzędu Miasta. I znowu komentarze są bardziej wartościowe niż sama treść komentowana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  http://forum.gazeta.pl/forum/7(2008-05-27)
 • Wowka Najpiękniejsze jest to:"...Wizyta była okazją do zaprezentowania sytuacji społeczno - gospodarczej naszego miasta, a także do porozmawiania na temat planów oraz dotychczasowej współpracy Elbląga z Ukrainą..."- czyli po naszemu bida aż piszczy i żadnej wspołpracy! Bo jak tu rozmawiać o współpracy UM z kim kolwiek kiedy nawet współpracy z mieszkańcami nie ma, chcecie przykład : lub www.portel.pl
 • oczywiście to www.portel.pl
Reklama