UWAGA!

Elbląska Straż Pożarna wygląda nowej strażnicy

 
Elbląg, Elbląska Straż Pożarna wygląda nowej strażnicy
fot. UM w Elblągu

O zakończonym roku i planach Straży Pożarnej w naszym regionie na 2013 rok, a także o wybudowaniu w Elblągu nowej strażnicy rozmawiali wczoraj (3 stycznia) w Urzędzie Miejskim Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Mirosław Rutecki i Komendant Miejski w Elblągu Tomasz Świniarski.

W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Sorokosz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych.
       W ocenie Mirosława Ruteckiego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego, pomimo ograniczonych środków finansowych, miniony rok należy uznać w naszym regionie za dobry dla Straży Pożarnej. Udało się doposażyć kilka ośrodków w nowoczesny sprzęt. W największych miastach, Olsztyn, Elbląg, Ełk, rozwijane są grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W samym Elblągu spadła znacząco średnia wieku używanych samochodów. Co istotne dla Straży Pożarnej w naszym mieście, trwają zaawansowane poszukiwania działki pod budowę nowej strażnicy.
       – Pozyskanie działki i przygotowanie projektu budowlanego to zadania na najbliższy czas. Tu potrzebne jest wsparcie finansowe Komendy Głównej i Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Miasta oraz Wojewody. Zawsze deklarowałem pomoc w tej sprawie i podtrzymuję to stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki złożeniu finansów czterech wymienionych podmiotów uda się zbudować w Elblągu nową strażnicę – powiedział Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
      
       [wywiad ze st. bryg. Tomaszem Świniarskim, Komendantem Miejskim PSP w Elblągu o nowej strażnicy tutaj - przyp.red.]
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W nowej straznicy moglaby tez powstac dyspozytornia w Elblagu.
 • a Nowaczyk tylko tak tak tak popieram zróbcie, a ja powiem, że ZROBIŁEM
 • Tak jak już wcześniej proponowałem, na Zatorzu- na terenie nieistniejącej już Jednostki Wojskowej. Nie trzeba nic budować, zaplecze garażowe jest przepiękne i socjalne też jest niczego sobie. Ostatnio wiele się mówiło że Straż P. nie może dojechać do pożarów ze względu na zamknięte szlabany. Gdyby tam powstała strażnica, Zatorze byłoby zabezpieczone, a w razie czego centrum miasta miałoby wsparcie Zatorza w razie potrzeby. Wystarczyłoby trochę cekolu i farby. Myślę jednak tak sobie że PO będzie miało inny pomysł, bo jest okazja żeby przepompować mnóstwo pieniędzy z budżetu państwa i uszczknąć cokolwiek dla siebie. Założę się o hamburgera że tak będzie.
 • Chyba na zadupiu a nie na Zatorzu?
 • "rozwijane są grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. " buahahahahahahaha to jakaś komedia chyba !!
 • Przenieśmy strażnicę do Olsztyna.
 • Po co ta straż miejska w Elblągu.
 • Po co komu dyspozytornia, ja wiem będzie fajna działka w centrum + działka po RKTS i po mleczarni
 • a mieszkańcy Elbląga wyglądają już Nowego Prezydenta
 • Po co straż w Elblągu? Może dojechać z Olsztyna albo z Gdańska bedzie taniej. Kolejne wyrzucone pieniadze. Centralizacja to jest recepta na obniżenie kosztów jedna straznica na dwa województwa a może i na trzy.
 • Też mnie zainteresowało w jaki sposób w Elblągu "rozwijane są grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego"? O ile mi wiadomo jedyny "Chemik" w Elblągu znajduje się w JRG 2 i śmiga na starym Starze 266?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fireman(2013-01-06)
 • Ja czekam że niebawem będą kolejne wybory Prezydentem nie zostanie nowaczyk
Reklama