UWAGA!

Elbląski Magazyn Samorządowy 23

2014-02-17
14:24

Kto skorzysta z Karty Dużej Rodziny? Jakie zmiany planowane są w gospodarce odpadami? Kiedy elblążanie wykąpią się w nowym basenie? Odpowiedzi na te i inne pytania zobaczymy i usłyszymy w Elbląskim Magazynie Samorządowym - programie telewizyjnym przygotowanym przez Urząd Miasta.

W Elblągu są Karty Dużej Rodziny. To dla rodzin, w których jest więcej niż dwoje dzieci ogromna pomoc. Lista ulg, z których mogą skorzystać jest długa m.in. tańsze bilety komunikacji miejskiej, darmowe przedszkola, tańsze żłobki. Z takich udogodnień skorzysta 720 elbląskich rodzin.
       I kolejne zniżki, tym razem chodzi o śmieci. Jeśli radni przystaną na propozycje prezydenta, niższe stawki za wywóz odpadów będą obowiązywały od 1 kwietnia.
       I nowy basen, czyli inwestycja, na którą elblążanie czekają od lat. Harmonogram bardzo napięty, terminy gonią, nie ma czasu na zwłokę więc na wiosnę powinny rozpocząć się roboty budowlane. Prawie całość sfinansuje Unia Europejska. W nowym basenie elblążanie wykąpią się w przyszłym roku.
      
      
      
      
      
      
--------------------------reklama------------------------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama