UWAGA!

Elbląski szpital w rankingu „Newsweeka”

Elbląg, Szpital wojewódzki
Szpital wojewódzki (fot. Paweł Serocki).

W rankingu szpitali przeprowadzanych przez czasopismo „Newsweek Polska” i Towarzystwo Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce znalazły się oddziały szpitala wojewódzkiego w Elblągu.

Wśród ocenianych klinik i szpitali w ośmiu specjalnościach oddziały Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu uplasowały się następująco: 9 miejsce - Oddział Chirurgii Urazowo -Ortopedycznej, 11 miejsce - Oddział Okulistyki, 11 miejsce - Oddział Neurochirurgii, Traumatologii z Pododdziałem Neurospondyliatrii, 11 miejsce - Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym.
     Zespół Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce opracował ankiety, które podobnie, jak w ubiegłych latach, były wysyłane tylko do klinik lub oddziałów i szpitali, posiadających zezwolenie Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie specjalizacji.
     Pytania dotyczyły między innymi opieki nad pacjentem po operacji, dostępu do najnowszych metod operowania oraz czasu oczekiwania na planowany zabieg, a także bardzo ważnych dla bezpieczeństwa chorych zakażeń szpitalnych.
     W ocenie uwzględniono również akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Podano miejsca w rankingu, ale nie podano, ile oddziałow bralo udział w rankingu. Informacja jest niekompletna i nie można stwierdzić, jaki jesat rzeczywisty poziom lecznictwa w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dociekliwy(2007-11-28)
 • to ze znalazl sie w rankingu nie jest wcale powodem do dumy, czemu nie anpisamnno ze 11 miesce na 22 czy to az taki sukces byc posrodku? raczej nie, w ogole neewswekk mial zawsze dziwne rankingi
 • Gratuluję Szpitalowi Wojewódzkiemu takich wysokich pozycji w rankingu. Tym bardziej, że jest to ranking ogólnopolski, a dla przypomnienie mamy około 800 szpitali w Polsce. Skoro szpital w Elblągu pojawia się w tak wielu rankingach krajowch na wysokich pozycjach, to możemy pomyśleć, jak jest w innych szpitalach i docenić co mamy na miejscu. A wszędzie, gdzie są ludzie, to są różne sprawy, szczególnie tam, gdzie jest ponad 1000 pracowników?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymista(2007-11-28)
 • Ranking rankingiem, certyfikat ISO jest, ale spróbujcie coś załatwić w szpitalu bez wcześniej umówionej wizyty (czyt. nagły przypadek) - normalnie nikt z lekarzy nie ma czasu, jeśli już, któryś łaskawie przyjmie pacjenta - to zamiast zainteresować się pacjentem to pytają czy jest się ubezpieczonym, oraz żądają przedstawienia opłaty składek na ZUS (w przypadku jeśli ktoś tak jak ja prowdzi działalność gospodarczą). .. .Jeśli nasz szpital jest w środku stawki, to nawet największemu wrogowi nie życzyłbym trafić do szpitala, który jest na ostatnim miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mechanik_amator(2007-11-28)
 • A moim zdaniem to oddzial Neurochirurgii nie zasluguje na to miejsce, dobra jest tam opieka ale tylko ze strony salowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2007-11-29)
Reklama