UWAGA!

Elbląskimi drogami ku wiośnie

 Elbląg, Elbląskimi drogami ku wiośnie
Fot. Mikołaj Sobczak

Niemal miesiąc temu szerzej pisaliśmy o stanie elbląskich ulic zwłaszcza w okresie zimowym. Ruszyły już "przedwiosenne porządki" w tym zakresie, a nasi Czytelnicy co jakiś czas piszą do nas o miejscach, gdzie według nich sytuacja jest kiepska.

- Czy mogliby Państwo zapytać naszych włodarzy, kiedy ktoś zajmie się dziurami w jezdni na krzyżówkach ulic Rawska-Bytomska oraz Bytomska-Lidzbarska, które są tam od trzech miesięcy, są bardzo głębokie i już jest problem największą z nich ominąć? Nikt się tym nie interesuje w urzędzie – twierdzi mieszkaniec miasta.

Takich wiadomości, zwykle w okresie zimowym, otrzymujemy sporo. O remonty pytaliśmy miesiąc temu w Urzędzie Miejskim, przypomnijmy fragment tego materiału:

- Zima to najtrudniejsza pora roku dla utrzymania nawierzchni jezdni. Nagłe zmiany temperatury (plusowe i minusowe), mróz oraz duża ilość opadów (w tym marznących) powodują wiele ubytków. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników dróg, na bieżąco usuwamy te ubytki, które mogą skutkować uszkodzeniem pojazdu. Do napraw na szerszą skalę przystępujemy wczesną wiosną, gdy aura jest bardziej sprzyjająca. Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu pełniący funkcję zarządcy dróg informuje, że w ramach bieżącego utrzymania dróg codziennie monitoruje stan techniczny dróg w mieście oraz przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, którzy wskazują miejsca, gdzie należy podjąć interwencję. Najczęściej otrzymujemy je telefonicznie lub drogą elektroniczną – zapewniali urzędnicy.

  Elbląg, Elbląskimi drogami ku wiośnie
Fot. Mikołaj Sobczak

- Na podstawie zebranych informacji na bieżąco przystępujemy do remontów cząstkowych dziur w drogach. Zgłoszenie ubytku nie zawsze oznacza, że od razu go naprawiamy. Kolejność wykonywania robót konserwacyjnych zależy od wielkości ubytków, te które bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu użytkowników dróg są usuwane w pierwszej kolejności, a pozostałe w zależności od kategorii drogi, odpowiednio w późniejszym czasie – informował nas Departament Zarząd Dróg. Urzędnicy podkreślali m. in., że problemem są tzw. "przejścia przez zero", czyli wahania temperatury w ciągu doby, gdy temperatura jest w ciągu dnia na plusie, w nocy na minusie, co w połączeniu z opadami jest bardzo destrukcyjne dla dróg.

Jakie prace drogowe będą realizowane w najbliższym czasie? Na liście nie ma tych ulic, o które dziś pytał nasz Czytelnik, drogowcy zajmują się w tej chwili kilkoma innymi.

- Zimowe utrzymanie dróg jest prowadzone do końca marca, po nim jest "pozimowe", związane między innymi z usuwaniem piasku i nieczystości, rozpocznie się ono najpóźniej na początku kwietnia – przypomina Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM odpowiadając na nasze pytania. - W najbliższym czasie prace będą lub już są realizowane na Robotniczej, Brzeskiej, Piłsudskiego, Niepodległości, Legionów, Bema, w tym ostatnim przypadku będzie też realizowana regulacja urządzeń jak kratek spustowych. Prace realizuje EPGK w ramach bieżącego utrzymania dróg – podkreśla urzędnik.

Dziś, tzn. 4 marca, ruch na Brzeskiej w związku z prowadzonymi pracami odbywa się wahadłowo.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • w zeszłym roku w ramach oszczędności wróblewskiego nie było sprzątania ulic ani ścieżek rowerowych / chodników. Poczekano aż samo spłynie do kanalizy. Miejmy nadzieję, że ten artykuł to nie jest fejk i sprzątanie odbędzie się chociaż w tym roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  5
  zenobiusz(2024-03-04)
 • Jakoś na zachodzie tez są wahania temperatur i tam nie widać tylu ubytków. Ale jak się wysyła ludzi z taczka i wsypują do dziury na wodę zamiast to wysuszyć i posypia piaskiem to nie ma zdziwienia ze tak jest z roku na rok. Ale podwyżki urzędy chcą zamiast karać firmę za takie działania, a nie udawać ze się nie widzi i można się pochwalić załataniem. Wymaga się proszę Pana i kontroluje anie siedzi w biurze w ciepłym Przejedzie sie Pan na ul. Piławska o ile wie Pan gdzie to jest bo jak widać tylko gdzie biuro pan wie
 • A może Redakcja napisałaby szerzej o fakcie posiadania przez posła ziemi elbląskiej - Leonarda Krasulskiego, prestiżowego dyplomu MBA. Przypomnę tylko, że Pan Poseł swoją edukację zakończył na szkole podstawowej. Czy możecie poprosić Pana Posła o wyjaśnienie tego fenomenu ? Informację podaję za licznymi przekazami z Internetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  8
  kocham piss(2024-03-04)
 • Zapytajcie się nissana co zrobił pożytecznego jako vice, raczej nic, mam dla niego plan, niech oda wszystkie wypłaty z urzędu, za to odkupimy Elbląg Zdrój, bo tak to tylko jest marionetką na sznurkach Słupnika.
 • Idą wybory..... a po wyborach konkretne wietrzenie dyrektorów.....
 • Elbląskie drogi to jest dramat, jeżdżę dużo po Polsce ale tak fatalnego stanu ulicy i chodników nie widziałam nigdzie indziej. Za to mamy dwie drogi do nikąd jedna na modrzewinie druga w bażantarni przy leśniczówce Dębica. Tam kilometry kostki, asfaltów leżą odłogiem porośnięte chaszczami. Tak oto szastają naszymi pieniędzmi towarzysze z elbląskiego kręgu trzymających władzę z PO PSL SLD Lewica kkkkwww. Tak się za nasze bawią! Niegospodarność? To delikatnie powiedziane! Liczę że Elblążanie otwrzezwieli i tym razem już wybiorą mądrze i zakończą ten festiwal dziadostwa, nieróbstwa i niegospodarności.
 • Grunwaldzka od ronda do szafirowej oraz bulwar Zygmunta to jakieś nieporozumienie. Tam nie ma czego latać. Te ulice to jedna wielka dziura z dziurami w dziurach. Jedna to wjazd od gronowa druga to wjazd na stare miasto od południa. Słaba wizytówka. O chodnikach w tych nawet nie będę wspominał...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  3
  Art :)(2024-03-04)
 • A Ogrodowa.. Mazurska...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  Jozek Pompka(2024-03-04)
 • Miejmy nadzieję ze wiosna rozpocznie się tu w końcu po 7 kwietnia
 • Mazurska w stronę browaru koło parku Modrzewia jest najlepsza. Przez dziury zamknęli prawy pas ruchu i puścili tylko lewym, przez co na lewym zrobiły się dziury większe niż na prawym to zamknęli lewy aby ludzie jeździli tylko prawym... Parodia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  1
  Hrrrr(2024-03-04)
 • @paweł14 - Pewno kupił na bazarku; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  1
  Stańczyk Elbląski(2024-03-04)
 • @Mama Karoliny - Nigdzie po Polsce nie jeździsz, nie kłam teofilku.
Reklama