UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie w Sejmie

Elbląg, Elblążanie w Sejmie
fot. nadesłana

Wczoraj (1 czerwca) Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, wzięli udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Młodzież debatowała o parlamentarzystach z okresu II Rzeczpospolitej.

Podczas tegorocznego posiedzenia młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losów w okresie II wojny światowej i okupacji. W trakcie wystąpień poruszone zostały także aktualne kwestie społeczno-polityczne takie jak reforma edukacji czy sądownictwa oraz kulturalno-gospodarcze.
       SDiM jest dla młodzieży wyjątkową okazją do zdobycia praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu demokracji parlamentarnej oraz aktywnego uczestniczenia w społeczeństwie obywatelskim. Zachęca też do samodzielnego myślenia i budowania własnych opinii o otaczającym świecie. Ponadto dzięki projektowi możliwe jest poznawanie historii Polski w sposób ciekawy i niesztampowy.
       Chęć udziału w tegorocznym SDiM zadeklarowało aż 453 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Te z nich, które przeprowadziły najciekawsze badania oraz zrealizowały plan działań, zostały zaproszone na posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży do Warszawy. Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak stworzyli pod opieką nauczycielki historii Marty Marchlewskiej pracę o losach Stanisława Mikołajczyka. Projekt otrzymał wysokie noty komisji eksperckiej Instytutu Pamięci Narodowej i dał chłopcom przepustkę do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama