UWAGA!

Elblążanie w Sejmie

Elbląg, Elblążanie w Sejmie
fot. nadesłana

Wczoraj (1 czerwca) Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, wzięli udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Młodzież debatowała o parlamentarzystach z okresu II Rzeczpospolitej.

Podczas tegorocznego posiedzenia młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losów w okresie II wojny światowej i okupacji. W trakcie wystąpień poruszone zostały także aktualne kwestie społeczno-polityczne takie jak reforma edukacji czy sądownictwa oraz kulturalno-gospodarcze.
       SDiM jest dla młodzieży wyjątkową okazją do zdobycia praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu demokracji parlamentarnej oraz aktywnego uczestniczenia w społeczeństwie obywatelskim. Zachęca też do samodzielnego myślenia i budowania własnych opinii o otaczającym świecie. Ponadto dzięki projektowi możliwe jest poznawanie historii Polski w sposób ciekawy i niesztampowy.
       Chęć udziału w tegorocznym SDiM zadeklarowało aż 453 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Te z nich, które przeprowadziły najciekawsze badania oraz zrealizowały plan działań, zostały zaproszone na posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży do Warszawy. Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak stworzyli pod opieką nauczycielki historii Marty Marchlewskiej pracę o losach Stanisława Mikołajczyka. Projekt otrzymał wysokie noty komisji eksperckiej Instytutu Pamięci Narodowej i dał chłopcom przepustkę do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama