UWAGA!

Elblążanka w Brukseli

Urodzona w Elblągu obywatelka Belgii - Iwona Kur będzie dyrektorką Regionalnego Biura Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Brukseli.

Przedstawicielstwo regionu warmińsko - mazurskiego będzie miało za zadanie m.in. lobbing na rzecz złożonych w Brukseli projektów, zbieranie informacji o bieżących pracach unijnych instytucji, promowanie województwa i organizowanie wizyt. Iwona Kur wygrała w konkursie, jaki na to stanowisko jesienią ubiegłego roku ogłosił Zarząd Województwa. Jak informuje olsztyński Urząd Marszałkowski, Iwona Kur ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim, po studiach wyjechała do Belgii i tam dziś mieszka. Pracowała w firmach różnych branż, zajmowała się eksportem na rynki państw europejskich, obu Ameryk, Turcji i Dalekiego Wschodu, brała też udział w organizowaniu imprez związanych z integracją europejską.
     Iwona Kur zna biegle języki: niderlandzki, angielski, rosyjski, francuski i hiszpański. Zatrudnienie obywatelki Polski i Belgii kosztowało władze województwa sporo zabiegów. Potrzebne były m.in. konsultacje Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Jak się dowiedzieliśmy, szefowa przedstawicielstwa regionu, szuka teraz w centrum Brukseli siedziby dla placówki. W tegorocznym budżecie województwa zaplanowano na ten cel 250 tysięcy złotych. Decyzję o wysokości przyszłorocznych wydatków podejmą nie tylko radni Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego, ale i starostowie zrzeszeni w Konwencie Starostów Warmii i Mazur, którzy zadeklarowali współudział w przedsięwzięciu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Serdeczne pozdrowienia dla Pani Iwony a takze dla Szanownej Pani Honoraty z Elbląga pzrzesyłają znajomi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rafał(2003-11-07)
 • Na Termopilach - jaką bym zdał sprawę, Gdyby stanęli męże nad mogiłą? I pokazawszy mi swe piersi krwawe, Potem spytali wręcz: "Wiele was było?". Zapomnij, że jest długi wieków przedział. - Gdyby spytali tak - cóż bym powiedział?! … Polsko! Lecz ciebie błyskotkami łudzą; Pawiem narodów byłaś i papugą; A teraz jesteś służebnicą cudzą. Choć wiem, że słowa nie zadrzą długo W sercu - gdzie nie trwa myśl nawet godziny, Mówię - bom smutny - i sam pełen winy. [Juliusz Słowacki]
 • serdeczne pozdrowienia...., che sie mieć wtyki w brukseli. nagle ludzie zaczynają być życzliwi;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ue do bani(2003-11-11)
 • moze zalatwi robote
 • Jaka tam Elblążanka -> przecież to Brukselka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyue(2003-11-12)
 • W stosunku do Ciebie sa niestety. Przez Ciebie przemawia zawisc i jakas Eurofobia. Polacy muszą się jeszcze wiele nauczyć przede wszystkim życzliwości...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stardusty(2003-11-12)
 • ej dlaczego od razu brukselka,Belgia nie sklada sie z tylko z Brukseli, pani Iwona nie mieszka w Brukseli, poza tym mozna byc Polakiem mieszkajac poza granicami Polski, nie wierzycie? spytajcie chocby papieza. Ja tam gratuluje!
Reklama