UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ERKON z oknem na świat

2019-10-17
13:00
 
ERKON z oknem na świat

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych od marca tego roku mieści się pod nowym adresem. Z ul. Związku Jaszczurczego 15 stowarzyszenie przeniosło się na ul. Hetmańską 28. Budynek w nowej lokalizacji jest większy i, jak zapewnia dyrekcja ERKON-u, pozwala rozwinąć skrzydła. Nie obyło się jednak bez wielu prac. Jedną z inwestycji udało się wykonać dzięki wsparciu elbląskiej firmy.

– Cały proces przeprowadzki nie był łatwy, kosztowało nas to sporo wysiłku i pracy, ale w nowym miejscu możemy realizować nowe wyzwania. Proces adaptacji budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami trochę trwał i nadal trwa, ale dziś jest tu już wiele ułatwień. Pojawił się podjazd i rampa. Niebawem rozpoczniemy też dostosowywanie toalet – mówi Barbara Gąsak, dyrektor ERKON-u. – Zmieniło się miejsce naszej organizacji, ale nie zmieniły się nasze cele, cały czas chcemy pomagać osobom z niepełnosprawnościami – dodaje.

 

Bezcenne wsparcie

Stowarzyszenie istnieje od 26 lat i ma na swoim koncie realizację wielu projektów wspierających osoby z niepełnosprawnościami: od szkoleń, porad prawnych, konsultacji psychologicznych, po aktywizację na rynku pracy. Znaleźli się też tacy, którzy postanowili wesprzeć samą organizację przy remoncie jednego z pięter.

– Rozpoczęliśmy prace nad remontem i adaptacją kolejnego piętra w naszej siedzibie. Chcielibyśmy skoncentrować działalność ERKON-u w jednym miejscu, pod jednym adresem. Piętro trzecie, na którym obecnie trwają prace remontowe i adaptacyjne, to bardzo potrzebna przestrzeń dla realizacji naszej misji. Organizacje pozarządowe nie mają łatwo. Wiele rzeczy by się nie udało, gdyby nie wsparcie ludzi dobrego serca, którzy wpłacają darowizny lub pomagają nam materialnie. Ostatnio elbląska firma Avante podarowała nam 17 nowych okien oraz dokonała ich montażu. Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc. Jak łatwo policzyć, koszt całej inwestycji wyniósłby około 30 tys. złotych. Nowe okna pozwolą na pewno na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Mam też nadzieję, że przykład firmy Avante zachęci inne do niesienia pomocy organizacjom pozarządowym – zaznacza Barbara Gąsak.

– Pomaganie powinno być w ludzkim DNA i skoro mogliśmy to zrobić, to zrobiliśmy to. Panie, które nas odwiedziły, przekonały mnie do tego, że warto ERKON wesprzeć. I my, i ERKON razem znaleźliśmy się w dobrym czasie i w dobrym miejscu. Jeśli jest możliwość pomagania, to powinniśmy z niej korzystać – mówi Damian Brzezinski, dyrektor firmy Technika Okienna S.A. Avante Producent Okien PCV. – Jest troszkę tak, że dobro, które komuś ofiarowujemy, wraca. Organizacje pozarządowe nie mają łatwo. Wiemy, że ERKON jest w nowym miejscu i wszystko tam robione jest własnym sumptem. Jeśli większa grupa ludzi dokłada do jakiegoś przedsięwzięcia swoją cegiełkę, to zawsze jest łatwiej – dodaje.

 

Dziś, w budynku przy ul. Hetmańskiej 28, ERKON działa na dwóch kondygnacjach:

- Na piętrze I mieszczą się: recepcja, kadry i księgowość, redakcja gazety „Razem z Tobą” oraz duża sala, w której prowadzone są m.in. zajęcia z uczestnikami realizowanych projektów, w ramach aktywizacji zawodowej i społecznej,

- Na piętrze IV znajdują się: biuro dyrekcji ERKON oraz gabinety doradców zawodowych, trenerów pracy i psychologów.

 

----- artykuł sponsorowany -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl