UWAGA!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 Elbląg, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
fot. AD (arch. portEl.pl)

W dniach 16-22 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - kampania, której celem jest zmiana zachowań kierowców dotyczących racjonalnego korzystania z samochodów osobowych, a także zachęcenie do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej, jeżdżenia na rowerze i chodzenia pieszo. Sprawdź elbląskie działania podczas ETZT 2014.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma w 2014 roku na celu pokazać i uświadomić mieszkańcom, że przekazanie więcej przestrzeni w miastach na rzecz pieszych, rowerzystów i użytkowników transportu publicznego to najważniejszy aspekt poprawy jakości przestrzeni publicznej i tworzenia miasta przyjaznego ludziom, a nie samochodom.
       Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu "Nasze ulice, nasz wybór’’ pokazuje, że ulice są nie tylko dla użytkowników samochodów. Ich współwłaścicielami są też piesi i rowerzyści  Jest to także przypomnienie, że wszyscy mamy swoją rolę do odegrania i że nawet małe zmiany, takie jak dojazdy do pracy rowerem zamiast jeżdżenia samochodem, zdecydowanie się na transport publiczny, czy spacer może poprawić jakość naszego życia. 
      
       Elbląskie działania podczas ETZT 2014

       Codziennie od poniedziałku 15.09 do czwartku 18.09 i w sobotę 20.09 – Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze. Początek o godzinie 17, a w sobotę od godziny 15. Miejsce zbiórki na Bulwarze Zygmunta Augusta.
       Piątek 19.09 - 51 Elbląski Fotoalleycat , czyli jazda rowerem na orientację po Elblągu.19 września. Start z Placu Słowiańskiego o godzinie 17.
       Piątek 19.09 – Rowerowy piątek, czyli rowerem do pracy, szkoły, po zakupy. Akcja promocyjna z nagrodami dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy skorzystają tego dnia z komunikacji rowerowej.
       Zachęcamy innych pracodawców do przyłączenia się do tej akcji. Wspólnie propagujmy dobre i nowoczesne rozwiązania.
       Sobota 20.09 – Elbląski Dzień Bez Samochodu. Elbląski przejazd rowerowy ulicami miasta i Festyn Stowarzyszenia Przyjaciół Zawada pod nazwą ,,Bezpieczna Zawada’’ na ulicy Kasprzaka. Początek przejazdu o godzinie 11 z Placu Jagiellończyka. Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze na Bulwarze Zygmunta Augusta od godziny 15.
       Niedziela 21.09 – 3. Miejska Wycieczka Rowerowa - Dwór w Dawidach. Start z Ronda Kaliningrad o godzinie 10.
      
       22 września w Europejskim Dniu Bez Samochodu obowiązują darmowe przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.
      
Marek Kamm Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • to jakas paranoja, kolega oficer propaguje jazdę rowerem po mieście bez kasku, wydaje się oczywistym, że taka osoba nie powinna brać udziału w uczeniu rowerzystów jak jeżdzić bezpiecznie po mieście rowerem,
 • A co ci kask pomorze w zderzeniu z samochodem. Nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  qwerty12(2014-09-10)
 • qwerty nastepny blazen zaraz po tym oficerze. zapytajcie sie piotrka wadeckiego po co jest kask jełopy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  korba666(2014-09-10)
Reklama