UWAGA!

F-16 przyleciały. Drzwi otwarte na lotnisku już w sobotę

 Elbląg, F-16 Falcon w służbie holenderskiego lotnictwa
F-16 Falcon w służbie holenderskiego lotnictwa (fot. Witold Sadowski)

Francuskie Mirage 2000 odleciały już z lotniska wojskowego w Królewie Malborskim, na ich miejsce przyleciały holenderskie F-16, które będą patrolować przestrzeń powietrzną krajów bałtyckich. Myśliwce będzie można podziwiać już w sobotę podczas Dnia Otwartego, organizowanego przez 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 

Na wojskowe lotnisko w Królewie Malborskim przyleciało pięc holenderskich F-16 Falcon. Holendrzy będą patrolować przestrzeń powietrzną krajów bałtyckich w ramach programu Baltic Air Policing, który istnieje od 2004 roku. Mają zostać w Królewie Malborskim przez miesiąc, ale być może ich pobyt, ze względu na napiętą sytuację polityczną związaną z wydarzeniami na Ukrainie, się przedłuży. 
       Już w sobote będzie można podziwiać samoloty stacjonujące w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego z bliska. Piloci organizują Dzień Otwartych Drzwi - w godzinach 9-17 bramy lotniska zostaną otwarte dla zwiedzających. W programie m.in.: parada orkiestry wojskowej z Elbląga (godz. 10), parada orkiestry ze Świecia (godz. 10.15), pokaz powietrzny wiatrakowców Xenon (godz. 10.30), pokaz powietrzny samolotów Mig-29 (godz. 11 i 13.30), pokaz powietrzny samolotów Su-22 (godz. 12 i 14), pokaz ratownictwa drogowego (ok. godz. 12.30), pokaz rewii konnej (godz. 11.30, 13 i 15), blok artystyczny (godz. 10.30-16). Ponadto wystawa statków powietrznych oraz sprzętu i uzbrojenia wojskowego, a także gry i atrakcje dla dzieci.
      
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeszcze rusków zaproście. .. .jednostki wojskowe powinny być nie dostępne dla ludzi z zewnątrz, poza tym zamaskować je się powinno na zumi, google maps i innych ale nie bo po co. .. .. Wojsko to wojsko, ma się szkolić, służyć i bronić, a nie jest to muzeum żeby je zwiedzać, co chwile tylko pokazuje co to my nie mamy co to my zamierzamy. .. .po co ?
 • Niech u nas wyladuja w elblagu
 • Jesteś głupi jak but i wiesz tyle o wojsku, technice, wywiadzie co Makłowicz o gotowaniu. W dobie tak zaawansowanej techniki, satelitów szpiegowskich nie ma znaczenia czy pokażemy sprzęt czy nie. Zresztą nie posiadamy nic czego nie znał by wywiad obcych państw.
 • nwo: samoloty mamy poradzieckie i amerykańskie, czołgi niemieckie, w jednostkach mnóstwo innego sprzętu i uzbrojenia takiego jak u Rosjan. .. Co tu szpiegować? :) I jak tu żyć nwo? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  parach(2014-09-04)
 • Generalnie było fajnie, ludzi mnóstwo, tylko szkoda, że plan pokazów nieco się posypał.
Reklama