UWAGA!

Ferie na półmetku

 
Elbląg, Ferie na półmetku
(fot. KMP w Elblągu)

Elbląscy policjanci od tygodnia prowadzą działania „Bezpieczne Ferie 2019". W przedsięwzięcie zaangażowani są funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji kryminalnej. Pierwszy tydzień ferii minął spokojnie i bezpiecznie.

Policjanci z ruchu drogowego od początku zimowych ferii skontrolowali 884 pojazdy oraz 49 pieszych przechodzących najczęściej w miejscach niedozwolonych lub poruszających się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. W 79 przypadkach zatrzymanie auta do kontroli było spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kolejnych 18 kierujących nie stosowało się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz do stosowania fotelików ochronnych w przypadku przewożenia w aucie dzieci. 3 kierujących służby ruchu drogowego ukarały za wykonywanie niebezpiecznych manewrów (typu zawracanie lub wyprzedzanie) w miejscach niedozwolonych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 pijanych kierowców. Przeprowadzili także 8 kontroli autobusów przewożących dzieci na wycieczki i półkolonie. W jednym tylko przypadku autobus nie miał ważnych badań technicznych, a kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny. Co najważniejsze nie było wypadków z udziałem dzieci. Łącznie wystawiono 158 mandatów i sporządzono 40 wniosków do sądu. W 272 przypadkach policjanci zamiast mandatu – pouczali.
       Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń 7 razy spotkali się z wypoczywającymi podczas ferii dziećmi. W spotkaniach wzięło udział 466 młodych elblążan. Odbyło się również 7 kontroli miejsc zimowego wypoczynku przez przedstawicieli Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Pożarnej. Kontrole przebiegły bez uwag.
       Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policjanci proszą o wcześniejsze ich zgłaszanie. Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania, także stan techniczny autokaru. W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 6 autokarów dziennie. Organizatorów wyjazdów prosimy o zgłaszanie kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem. Najlepiej zrobić to dzwoniąc pod nr tel.: 55 230 15 99.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama