UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Filantrop Roku z obiektywem

 
Elbląg, Krzysztof Kosecki, Filantrop Roku 2018
Krzysztof Kosecki, Filantrop Roku 2018 (fot. Anna Dembińska)

W tym roku statuetka Ferdynanda trafiła do rąk Krzysztofa Koseckiego, który od ponad 7 lat fotografuje mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”. Dzięki niemu starsi, schorowani podopieczni zapominają o swoich dolegliwościach i przeżywają radosne chwile. - Broń Boże nie czuję się filantropem – zastrzegł laureat. - Współpracę z „Niezapominajką” wiążę z moją pasją, a dodatkowo od moich modeli otrzymuję dużo energii. Zobacz fotorelację.

Celem Konkursu o tytuł Filantropa Roku jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw ludzi biznesu oraz osób prywatnych. Zaszczytny tytuł może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w roku 2018 w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

Podczas wczorajszej (15 listopada) gali Fundacji Elbląg statuetka Ferdynanda trafiła do rąk Krzysztofa Koseckiego, autora zdjęć do kalendarzy, których bohaterami są podopieczni DPS “Niezapominajka”.

- Broń Boże nie czuję się filantropem – zastrzegł laureat. - Współpracę z DPS „Niezapominajka” wiążę z moją pasją. Od lat jestem tam nadwornym fotografem (śmiech), realizujemy sesje portretowe, sesje kalendarzowe, a za tydzień rozpoczynamy kolejny, wielomiesięczny projekt. Będzie to bardzo mocny materiał, pokazujący w czerni i w bieli codzienność mieszkańców, a przede wszystkim ich mierzenie się z chorobami, z niedoskonałościami przez codzienne ćwiczenia. Zdjęcia pokażemy na wystawie – zdradził Krzysztof Kosecki. - Przez te 7 lat zżyłem się z ekipą Domu Pomocy Społecznej – przyznał. - Wiadomo, modele wymieniają się z powodu wieku, chorób, natomiast temat jest bardzo wdzięczny. Daje mi dużo mocy i energii na co dzień, ponieważ ci ludzie nigdy nie narzekają, zawsze witają mnie z uśmiechem przed obiektywem. Dodatkowo, po wyczerpującym dniu zdjęciowym, pokazują, że mimo że strzyka i boli chcą więcej, a ja jestem zobligowany do tego, żeby też dawać im więcej.

  Elbląg, Jadwiga Łada, laureatka nagrody literackiej
Jadwiga Łada, laureatka nagrody literackiej (fot. AD)

Podczas Gali Fundacji Elbląg wręczono również nagrodę literacką. Trafiła ona do Jadwigi Łady za powieść „Floss”.

- To wspomnienie trudnego wojennego sąsiedztwa między nielicznymi polskimi mieszkańcami Gdyni a Niemcami i przyjaźń z miejscową kaszubską ludnością – mówiła już wcześniej na naszych łamach Jadwiga Łada. Za mistrzowską narrację i detale autorkę chwalił przewodniczący kapituły konkursowej dr Tomasz Gliniecki. Sama pani Jadwiga już zapowiedziała, że druga część powieści jest gotowa, a może będzie i trzecia.

Wczorajszą galę, która odbyła się w szkole muzycznej uświetniły występy: utalentowanej skrzypaczki Małgorzaty Wojcik oraz podopiecznej fundacji Pauliny Hebel i znanego z telewizyjnego show Gracjana Kalandyka.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama