UWAGA!

Formy do konserwacji

Elbląg, Prace konserwatorskie w parku Kajki – forma przestrzenna Adama Marczyńskiego z 1965 roku
Prace konserwatorskie w parku Kajki – forma przestrzenna Adama Marczyńskiego z 1965 roku

Kończy się właśnie pierwszy etap konserwacji form przestrzennych w Elblągu.

Odrestaurowanych zostało 14 form przestrzennych spośród 43 znajdujących się w naszym mieście. W tym roku pracami konserwatorskimi objęte zostały 4 rzeźby: w parku Traugutta, przy stacji Esso, przy ulicy 3 Maja i w parku Kajki.
     Pierwszą czynnością wykonywaną podczas konserwowania rzeźby jest jej piaskowanie, następnie zostaje ona zabezpieczona antykorozyjnie, na końcu jest malowana.
     Na zdjęciu prace konserwatorskie w parku Kajki – forma przestrzenna Adama Marczyńskiego z 1965 roku. Charakterystyczne dla jego twórczości są ruchome elementy wbudowane w rzeźbę.
DM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja nie mam nic do tych rzezb ale w ich miejsce powinny stanąć nowe rzezby na miare naszych lat... albo chociaz mozna by bylo dostawic kilka nowych i zapromowac mlodych zdolnych artystow a nie odnawiac cos co przypomina komunisstyczne lata naszego miasta i wzbudza niesmak w wielu mieszkancach!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  THOMA$(2005-07-08)
 • Komunista jeden. A ten cały piękny system to, co ci dał. Piękne rzeźby?? Najlepiej rozwalić wszystko co komunistyczne, a za Jagiełły to było lepiej. Wtedy też rzeźbili w gównie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ... bzzy(2005-07-08)
 • Te rzeźby miały tyle wspólnego z komunizmem, co Ty z inteligencją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2005-07-08)
 • boze jedyny czy ja powiedzialem ze to są komunistyczne rzezby?? ja tylko bym wolal cos nowego i swiezego!!! a nie takie starocie... rozumiem ze to dla dobra miasta... mi bynajmniej sie one nie podobają!! a ten sys. nie dal mi nic ale tez nie zabral mi nic:P... na szczescie:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  THOMA$(2005-07-09)
 • Mam nadzieję, że te b. wątpliwej urody i wartości złomowe formy przestrzenne znikną chociażby ze Starówki, z chwilą postępującej jej zabudowy. Ich najlepszym miejscem ekspozycji byłaby dzielica Zawada lub Jar.
 • Te formy mogą sie podobać lub nie, ale są częścią naszego miasta od 40 lat ,dla niektorych to całe życie. Mam tylko nadzieję, że pomalowanie ich nie zrobi z nich jarmarcznej tandety(tu mam wątpliwości co do doboru kolorystyki)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2005-07-09)
 • Co do kolorystyki - rzeźby są malowane zgodnie z zaleceniami samych autorów. Nie powtórzy się więc sytuacja sprzed paru lat, kiedy to pewien "działacz" zadecydował o pomalowaniu form na kolory "majtkowe", zupełnie "ahistoryczne". Ja tam jestem bardzo zadowolony, że ktoś się w końcu wziął za te formy. To część naszej historii, jako miasta, ale przede wszystkim historii sztuki i to w wymiarze światowym. Kto nie wie, o co chodzi, powinien zajrzeć do historii biennale.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zadowolony(2005-07-09)
 • per ~ pomysł dobry, ale jeden gostek przy tym temacie jakiś czas już chodzi .......................................... THOMA$ ~ nie zabrał? oj zabrał, zabrał...
 • PRECZ Z RWELEM, jeżeli natomista chodzi o formy przestrzenne uważam, ze dodatkwoo powinna powstać przed każdą tabliczką informacyjna z nazwiskiem autora, datą, itd.
 • PRECZ Z MÓMINKAMI '..jeżeli natomista chodzi o formy przestrzenne uważam' że Pan MH ma dobryPlan...
 • A ja lubię rwela :)
 • Czy mogę przy okazji promować swoje hasło promocyjne dla naszego miasta :-) "Elbląg miasto w formie".
Reklama