UWAGA!

Fundacja Elbląg w Newsweeku!

Elbląg, Jeden z plakatów.
Jeden z plakatów.

Niecałe dwa miesiące temu tygodnik „Newsweek Polska” ogłosił konkurs na najlepszą kampanię medialną organizacji pożytku publicznego. Wśród rekomendowanych kampanii, w kategorii plakat ogólnopolski, drugie miejsce zajęła Fundacja Elbląg.

W ramach Konkursu pn. „100% z 1%”, organizowanego przez „Newsweek Polska”, wyłonione zostaną najlepsze kampanie medialne przeprowadzone przez organizacje pożytku publicznego na pozyskanie 1 proc. podatku dochodowego. Lista zgłoszonych kampanii została podzielona na siedem kategorii konkursowych: plakat lokalny, plakat ogólnopolski, Internet, prasa lokalna, prasa ogólnopolska, spot telewizyjny oraz spot radiowy.
     Komisja konkursowa wytypowała po trzy kampanie z każdej kategorii. Drugie miejsce wśród plakatów ogólnopolskich przyznano billboardom Fundacji Elbląg. Teraz internauci mogą oddawać po jednym głosie na swojego faworyta w ramach każdej kategorii. Głosowanie trwa do 30 kwietnia na stronie www.newsweek.pl/jedenprocent .
     Autorem zdjęć do wszystkich billboardów kampanii Fundacji Elbląg jest Kuba Qbi Strumiński.
     - Nie spodziewałem się, że zostaniemy tak wysoko ocenieni w tym konkursie, zwłaszcza, że nasze billboardy miały przede wszystkim promować aktywność osób starszych - mówi Kuba. - Nie ukrywam, że cieszy mnie wysoka nota od ekspertów z branży. Myślę jednak, że najlepsze powodzenie kampanii będzie wtedy, kiedy podatnicy przekażą swój 1 proc. podatku właśnie na Fundację Elbląg - dodaje Kuba.
     Billboardy Fundacji powstały w ramach kampanii „Zawsze jest czas na pasje”, której celem jest pozyskanie środków na utworzenie Funduszu Aktywności Seniorów. Jak zapewnia Stanisław Puchalski, fundraiser Fundacji Elbląg, utworzony kapitał będzie procentował; dzięki niemu organizacje seniorskie będą miały możliwość realizacji ciekawych przedsięwzięć.
     Wszystkie billboardy tej kampanii, które dotychczas ukazały się w Elblągu, można obejrzeć także na stronie www.fundacja.elblag.pl .
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama