UWAGA!

Galeria EL nadal bez dyrektora

2008-04-17
Aktualizowany 2008-04-17 17:46
Elbląg, Galeria EL nadal bez dyrektora
(fot. MW)

Wczoraj (16 kwietnia) w Urzędzie Miejskim obradowała komisja konkursowa, która miała wyłonić dyrektora Centrum Sztuki Galeria El. Tak się jednak nie stało.

Do konkursu przystąpiło 4 kandydatów: p.o. dyr. Galerii Jarosław Denisiuk, pracownik Galerii Joanna Mierzejewska, animator kultury Marek Świątecki z Olsztyna oraz pracownik muzeum w Koszalinie Ryszard Ziarkiewicz z Gdańska.
     Oceniała ich 9-osobowa komisja, której przewodniczył wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński.
     - W wyniku głosowania członków komisji w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów – informuje Agnieszka Staszewska, naczelnik Wydziału Promocji UM w Elblągu. - Zgodnie z regulaminem konkursu do drugiej tury głosowania przeszło dwóch kandydatów, którzy uzyskali największą ilość głosów: Jarosław Denisiuk i Ryszard Ziarkiewicz. Druga tura również nie przyniosła rozstrzygnięcia konkursu - brakowało bezwzględnej większości głosów.
     Wobec nierozstrzygnięcia konkursu, zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta w sprawie ogłoszenia konkursu, do czasu wyłonienia dyrektora Galerii EL w drodze kolejnego konkursu obowiązki dyrektora pełnić będzie dalej Jarosław Denisiuk.
     
     Mówi przewodniczący komisji konkursowej, wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ciekawe co to za komisja obradowała?
 • dlaczego teraz na wszystkie pytania udziela odpowiedzi naczelnik wydziału promocji, a nie rzecznik prezysdenta? dziwne to praktyki
 • czegoś nie rozumiem. przec iez jeśli każdy z dwoch kandydatow ma po tyle samo glosow, wtedy glos pzrewodniczacego komisji liczy sie podwojnie. wiec o żadnym pacie, remisie itp. nie moze byc mowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aborys(2008-04-17)
 • Oni tego nie wiedzą
 • Kosmos i prowincjonalne jaja, robione z mieszkańców Elbląga. Prymitywna gra na przeczekanie. Potem można wyznaczyć " prawidłowego " kandydata ". Ta Galeria pozostanie uboga - na wieki. Kolejny raz przegrała z małymi decydentami " od kultury".
 • patologia urzędnicza
 • Proste pytanie do Naczelnik Wydziału Kultury UM w Elblągu. Czy startujący w Konkursie na Dyrektora Galerii EL - Michał Merczyński - tez byłby bez szans na sukces ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Faja.Plastyk.(2008-04-17)
 • Problem w tym, że owszem, moze i przewodniczący ma podwójny głos, ale jeśli był w grupie 4-osobowej popierającej kandydata, to zdwojenie jego głosów daje 5:5 (komisja była 9 osobowa). Ot i cały dylemat. Ciekaw jestem, czy teraz będzie od nowa konkurs? Jaka procedura teraz nas czeka? Moze UM poinformowałby nas, bo sympatykom Galerii leży na sercu jej przyszłość.
 • A kto to jest Michał Merczyński? Przecież nie startował. ..
 • a co do tego ma promocja?
 • Michał Merczyński Data urodzenia: 3 maja 1962 Wiek: 45 lat Miejsce urodzenia: Poznań, Polska Znak zodiaku: Byk Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1980-1985). Po studiach rozpoczął pracę w Państwowym Teatrze Polskim w Poznaniu jako manager Orkiestry Ósmego Dnia. Wraz z orkiestrą zrealizował m. in. koncerty w Amsterdam Paradis, londyńskiej Queen Elisabeth Hall, oraz dwie superprodukcje multimedialne: "Czekając na Kometę Halleya" i "Symfonię solo". Od 1991 roku jest Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Od 2002 roku Dyrektorem Naczelnym Teatru Rozmaitości w Warszawie. Ale co to ma do rzeczy, to wie zapewne tylko krąg wtajemniczonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amelia(2008-04-17)
 • promujmy swoich, też są super
Reklama