UWAGA!

Galeria pod psem i kotem (odc. 306)

 Elbląg, Galeria pod psem i kotem (odc. 306)
fot. arch. schroniska dla zwierząt

Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

Dżar trafił do schroniska w 2022 z miejscowości Adamowo. To mały psiak, który urodził się w 2017 roku. Jest jednym z naszych najbardziej pociesznych i pogodnych psiaków. Zawsze chętny do spędzenia aktywnie czasu, do zabaw, do spacerków po lesie. Dżar nie reaguje na mijane psy, jednak póki co, z żadnym na dłuższą metę nie potrafił się dogadać w bliższym kontakcie. Dżar całe swoje dotychczasowe życie spędził w niewielkim kojcu, zatem przyszli opiekunowie muszą mieć świadomość, że psiak będzie mógł potrzebować więcej czasu na zaadaptowanie się w nowym miejscu. Jest łagodnym, wesołym i przymilnym psiakiem, niestety spośród wielu „kolorowych”, rasowych, nikt go jeszcze wypatrzył… Kto pokocha tego śmieszka?

Lolek przebywa w schronisku od 2016 roku. Trafił tutaj jako mniej więcej 2-miesięczny kociak. Całe swoje dotychczasowe życie spędził za kratami, mieszkając na wybiegu wraz z innymi kotami. W warunkach schroniskowych Lolek jest trochę płochliwym kotem. Kiedyś był zupełnie dziki, ale ostatnio poczynił ogromne postępy, już nie ucieka na widok człowieka. Daje się nawet głaskać osobom, które zna - zwłaszcza przy jedzeniu, bo wtedy na nic nie zwraca uwagi, poza miską. W domu na pewno z czasem stanie się kochanym członkiem rodziny. Loluś bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami, na psy nie zwraca większej uwagi.

O adopcji

Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu. Więcej informacji o adopcji w linku.

Telefon od elbląskiego schroniska: 55 234 16 46.

oprac.daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama