UWAGA!

Generał Buszka leci do Afganistanu

Elbląg, Gen. bryg. Grzegorz Buszka.
Gen. bryg. Grzegorz Buszka.

Dziś (21 kwietnia) na terenie 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbędzie się pożegnanie żołnierzy wchodzących w skład III Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Zmiana liczyć będzie prawie 1600 żołnierzy, a jej dowódcą będzie gen. bryg. Grzegorz Buszka - zastępca dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W uroczystości wezmą udział m. in. przedstawiciele Dowództwa Wojsk Lądowych, Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, i dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Wiesław Michnowicz.
     Dowódcą III Zmiany PKW Afganistan będzie gen. bryg. Grzegorz Buszka - zastępca dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, a w składzie kontyngentu służbę pełnić będzie prawie 40 żołnierzy z naszej dywizji. Cała III Zmiana liczyć będzie prawie 1600 żołnierzy.
     Tworzenie kontyngentu rozpoczęło się kilka miesięcy temu. W tym czasie żołnierze odbywali bardzo intensywne szkolenie specjalistyczne w garnizonach i na poligonach. Ostatnim etapem - podsumowaniem szkolenia - było ćwiczenie certyfikujące pod kryptonimem „Bagram III”, które odbyło się w marcu tego roku na poligonie w Wędrzynie.
     Rotacja II i III Zmiany przewidziana jest na przełom kwietnia i maja. Jeszcze dziś z lotniska Szczecin-Goleniów wylatuje pierwsza, 136-osobowa grupa żołnierzy III Zmiany PKW Afganistan.
     

 


     - Ze swej strony życzymy naszym kolegom przede wszystkim „żołnierskiego szczęścia” i oczekujemy ich szczęśliwego powrotu do kraju - mówi rzecznik prasowy 16 PDZ mjr Zbigniew Tuszyński. - Chciałbym też dodać, że w niedalekiej przyszłości formowanie kolejnych zmian PKW Afganistan, czyli wystawienie zasadniczego komponentu, przypadnie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale kogo to interesi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie mnie(2008-04-21)
 • mnie tez nie; /
 • Ghazni to rejon niebezpieczny ale nie ma tam za wielu talibow. Wiecej jest zwyklych rabusiow zatrzymujacych ludzi w samochodach i kradnacych badz pobierajacych myto. .. .taki standard w afganistanie :). .. O swoje beda walczyc wiec zycze chlopakom szczescia i powodzenia. I skad wiem. .. a bylem i pracowalem z niejakim Alim ktory pochodzil z Ghazni. .. .do domu zamiast jechac prosta droga 2 h objezdal mnostwo gro naobkolo i trwalo to 10 h. .. ale przynajmniej ratowal rodzine przed nieprzyjemnosciami jesli tylko. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aquarius(2008-04-21)
 • Właśnie, kogo normalnego to obchodzi? Niech sobie jadą.
 • Interesuje to pewnie kilka tysiecy rodzin z Elblaga i okolic ktore maja kogos z rodziny na misji. Malkontent sie zawsze znajdzie. Jak macie lepsze pomysly na artukuly to jak to sie mowi po wojskowemu. .. Naprzod!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aquarius(2008-04-21)
 • Niech sobie leci kogo to interesuje.
 • Ja tez w to w. .. .. Jak bylem w sredniej szkole za komuny to tepaki przerwaly mi nauke i wcielili do wojska. Czerwona mafia swoich synalkow nie brala dawala im tepakom sie uczyc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wsciekly(2008-04-22)
 • "Interesuje to pewnie kilka tysiecy rodzin z Elblaga i okolic " - śmiechu warte. Po pierwsze w artykule jest mowa o 40 trepach z Elbląga i okolic. Po drugie w normalnym zakładzie pracy pracownik jest informowany o wszystkim na miejscu, a nie dowiaduje się z artykułów prasowych lub z portali internetowych. Po trzecie niech sobie jadą - nie walczą za moją wolność. ..
 • Nie interesuje go a czyta i nawet rozumie. .. wow. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aquarius(2008-04-22)
 • qaz - jestes ciemny jak tabaka w rogu, ale dobrze, ze w twoim zascianku sie bezpiecznie zyje. Tylko pomysl o tym, kto ci trzyma parasol nad glowa.
 • Cenzura działa. Co za portal. Rozumiem co czytam w przeciwieństwie do ciebie "akwarium". ..
 • Kto to jest ten Wsciekły. Jakis tuman któremu brak checi do nauki spowodował wcielenie do wojska i nie żadne trepaki go wcieliły tylko jego własna głupota. do dzis obowiazuje przepis ze kto rzuci szkołę srednia a jest pełnoletni jest powoływany do wojska. szkoła ma obowiązek poinformować WKU o takim relegowanym osobniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lord Vader(2008-05-17)
Reklama