UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnastyka korekcyjna w każdej podstawówce

Elbląg, O potrzebie ruchu wśród dzieci chyba nikogo nie trzeba przekonywać.
O potrzebie ruchu wśród dzieci chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Od nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Obecnie takie zajęcia prowadzone są w 60% szkół podstawowych.

Aktualnie w zajęciach gimnastyki korekcyjnej uczestniczy blisko 900 uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone są w 76 grupach jedenastoosobowych. Zorganizowane zostały w ramach tzw. godzin dyrektorskich oraz z artykułu 42 Karty Nauczyciela.
       - Od nowego roku szkolnego gimnastyka będzie się odbywała już we wszystkich szkołach podstawowych, z podziałem oczywiście na grupy. Pieniądze na ten cel zabezpieczy miasto. Koszt to 100 tys. zł za cztery miesiące - od września do grudnia. Za okres od stycznia do czerwca kwota ta relatywnie się zwiększy. – wyjaśnia wiceprezydent Grażyna Kluge.
       Część zajęć w-fu elbląscy uczniowie odbywają na krytym lodowisku. Za wypożyczenie łyżew nie będą płacili. To efekt porozumienia zawartego między Urzędem Miejskim a Klubem Sportowym „Orzeł”. Tak będzie do końca roku szkolnego.
       - Ani jeden uczeń dotychczas nie zapłacił za wypożyczenie łyżew. Staraliśmy się, jak najszybciej porozumieć z KS„Orzeł”. Od nowego roku szkolnego zawarta zostanie nowa umowa, której skutki finansowe przejmie miasto, a nie uczniowie - dodaje Grażyna Kluge.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • dylemat pomiędzy dbaniem o dzieci i młodzież a kolejnymi obciążeniami dla miejskiego budżetu, współczuje pani prezydent odpowiedzialnej za edukację
Reklama