UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Głosuj na remont muszli koncertowej

2019-10-01
Aktualizowany 2019-10-01 08:05
 
Głosuj na remont muszli koncertowej

Nie wyobrażamy sobie Bażantarni bez muszli koncertowej i odbywających się tam letnich wydarzeń. Niestety taki scenariusz jest możliwy ze względu na bardzo zły stan techniczny tego zabytku. Razem możemy to zmienić! Zapraszamy wszystkich elblążan do głosowania na remont muszli, w ramach inicjatyw ogólnomiejskich, w elbląskim budżecie obywatelskim.

 

Góra Chrobrego, Parasol, duża polana z wiatami – to tylko niektóre najbardziej znane i lubiane miejsca w Bażantarni. Do tych ikon z pewnością należy muszla koncertowa, tak bardzo oblegana w trakcie letnich koncertów. Jest to miejsce ponadczasowe, zbudowane w okresie świetności Bażantarni - warto więc przywrócić jej dawny blask.

 

Dlaczego muszla koncertowa potrzebuje remontu?

Oglądając muszlę z zewnątrz, można mieć wrażenie że wymaga jedynie drobnych prac odświeżających. Kulisy muszli jak i całej tej sprawy są znacznie smutniejsze – obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym – wymiany wymaga cała instalacja elektryczna i przeciwpożarowa oraz główna konstrukcja drewniana. Odnowienia wymaga także otoczenie muszli – szczególnie brakuje ławek oraz odpowiedniego oświetlenia. Oczywiście remont muszli nie ma jedynie wymiaru budowlanego. To także inwestycja w przyszłe pokolenia dla których muszla koncertowa będzie miejscem kulturalnych wrażeń oraz częścią lokalnej historii.

 

Jak oddać głos?

Głosy można oddawać elektronicznie na stronie internetowej lub tradycyjnie poprzez ankiety do pobrania ze strony. Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1). Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Remont muszli jest pod numerem 5.

 

Nie poddajemy się!

Wniosek na remont muszli koncertowej w budżecie obywatelskim składamy od 2014 roku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Elbląga którzy od początku są z nami. Wierzymy że wkrótce odnowiona muszla koncertowa będzie cieszyć wszystkich elblążan i turystów. A zatem głosujemy!

 

--- materiał promocyjny ----

 

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl