UWAGA!

Gwiezdna czeka na remont, miasto na dobrą cenę

 
Elbląg, Pasaż przy ul. Gwiezdnej czeka na remont, który zmieni jego oblicze
Pasaż przy ul. Gwiezdnej czeka na remont, który zmieni jego oblicze (fot. arch. WS)

To mieszkańcy zdecydowali o tym, że pasaż handlowy w ciągu ulicy Gwiezdnej ma przejść gruntowny remont. Czekał na niego 40 lat i wszystko wskazuje na to, że... będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Firmy, które stanęły do przetargu, podały zbyt wysokie stawki. Przypomnijmy, z Budżetu Obywatelskiego na remont pasażu przeznaczono 400 tys. zł.

Pasaż przy Gwiezdnej powstał w latach 70. ubiegłego wieku. Przez 40 lat przeszedł niewielkie zmiany. O konieczności gruntownej modernizacji tej części Elbląga mówiło się od dawna. W końcu mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce, złożyli wniosek od Budżetu Obywatelskiego i wygrali. Koszt inwestycji to 400 tys. zł. Za tę kwotę zostanie wymieniona przede wszystkim nawierzchnia pasażu. Na wniosek mieszkańców nie będzie to jednak szara kostka brukowa. Miejsce ma być kolorowe i otoczone zielenią.
       Miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę modernizacji pasażu. Zamówienie obejmuje m.in. wymianę nawierzchni placu, drogi manewrowej, miejsc postojowych, chodników, wymianę krawężników betonowych, wykonanie elementów małej architektury, zieleni ozdobnej, wymianę lamp ulicznych. Wczoraj przetarg został unieważniony, bo dwie firmy, które do niego stanęły, podały zbyt wysokie stawki. Dziś miasto ogłosiło kolejny przetarg, a otwarcie ofert nastąpi 13 października.
       Czas jednak ucieka. Prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły, a efekt końcowy elblążanie mają ocenić w drugiej połowie listopada.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • za 400tys. to troszkę mało na modernizację takiej powierzchni? Chodnik, parkingi, oświetlenie, tereny zielone itp. Ciekawe za ile firmy się podejmą tego zadania?
 • 400 tys. na taki zakres prac? Ktoś tu chyba żarty sobie robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  BobBudowniczy(2014-09-26)
 • Kasa pusta to lepiej poczekać do następnego roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  czekamy(2014-09-26)
 • Oho odzywają się osoby które mają pojęcie ile kosztują materiały budowlane. Wy myślicie ze taki odcinek będzie kosztował 10 tysięcy!!!!! Nie w tych czasach i przy cenach jakie sa na rynku!!!! do tego dochodzi robocizna myślicie ze 10 ludzi będzie robić za darmo ?? Zusy podatki utrzymanie firmy ludzi to są największe koszta jakie pracodawca musi odprowadzić ja stawiam ze ten odcinek sam materiał bez robocizny to będzie jakieś 600 tysięcy mam swoja firmę i śmiem ocenić niech weźmie za to firma robocizna około 100 tysięcy to powiem Wam że zostanie firm na czysto po moich obliczeniach wyjdzie moze ze 30 tysięcy waszym zdaniem to dużo ?
 • ja mam pomysla za 400 tys. kupmy material a reszta w czynie spolecznym hihhhih
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Smiech11(2014-09-26)
 • ten wilk jest śmieszny na fontannę 20 m2 wydał ponad 3 mln, na remont gwiezdnej 400 tysi to za dużo, przed wyborami pewnie dołoży kaski
 • A ja wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu inwestycje, które powinne być realizowane przez Miasto, realizowane są (a raczej muszą, bo inaczej nikt tego nie zrobi) z budżetu obywatelskiego. Ta inwestycja jest tego przykładem. Niedługo jak będziemy chcieli wyremontować np ulicę Odrodzenia to się będzie musiało "zrzucić" na to 5 dzielnic, a wcześniej będą musiały zbierać z 10 lat. .. .. Masssakra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  9
  mooon(2014-09-26)
 • I jak można liczyć na p. Wilka?
 • Tam na Gwiezdnej cały czas ktoś muzę wali, co to za muzykalni ludzie tam mieszkają może się tam wprowadzę :)
 • Czy te miasto jest jeszcze zdolne zrobić coś poza Budżetem Obywatelskim?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  mieszkaniec46(2014-09-27)
 • ale nie wiem czy zauważykiście ze fontanna za 3 mln jest przed katedra. .. .. a pasaz G WIEZDNA. .TO ODLEGŁA GALAKTYKA. .. WILK WIE CO ROBI. .PRZECIEZ INACZEJ BISKUP BY GO W WYBORACH "POPARl"
 • fontanna jest a remontu ul. Szucha niema. I tak ma być.
Reklama