UWAGA!

HUSARZE 16 PDZ za 2013 rok

 
Elbląg, HUSARZE 16 PDZ za 2013 rok
fot. por. Danuta Jetka

21 lutego odbyła się Gala Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w trakcie której wręczono doroczne wyróżnienie „HUSARZE 16 PDZ”.Statuetka „HUSARZ” jest pozaregulaminową formą wyrażania uznania za działalność na rzecz rozwoju 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz ofiarność i zaangażowanie w służbie.

Wręczana jest żołnierzom zawodowym, pracownikom wojska, a także osobom cywilnym współpracującym z 16 PDZ, które przyczyniły się do rozwijania współpracy i umacniania więzi 16 PDZ ze środowiskiem cywilnym. Wyboru kandydatów do honorowego wyróżnienia dokonuje powołana rozkazem Dowódcy 16 Dywizji komisja, która rozpatruje nadesłane przez podległe jednostki wojskowe wnioski, i po wnikliwym rozpatrzeniu kandydatur, w jawnym głosowaniu, większością głosów wyłania propozycjelaureatów, które przedstawia do akceptacji Dowódcy 16 Dywizji.
       W trakcie tegorocznej gali, Dowódca Dywizji, gen. dyw. dr Leszek SURAWSKI powitał wszystkich przybyłych gości w tym m. in. Prezydenta Elbląga, Pana Jerzego WILKA, Zastępcę Inspektora Wojsk Lądowych DG RSZ, gen. bryg. Stanisława OLSZAŃSKIEGO, byłych Dowódców naszej dywizji, generalicję, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, oficerów i podoficerów z jednostek 16 dywizji, przyjaciół i sympatyków Bursztynowej Dywizji, ale szczególnie gorąco powitał towarzyszące panom ich żony i partnerki. W swoim wystąpieniu, Dowódca 16 PDZ, podziękował obecnym na balu Szefom Wydziałów i Rodzajów Wojsk Dowództwa Dywizji oraz Dowódcom, żołnierzom i pracownikom cywilnym podległych jednostek wojskowych za duże zaangażowanie w działalności służbowej oraz szkoleniowej jak i osiągnięte wyniki w 2013 roku. Korzystając z okazji, podziękował także małżonkom i partnerkom za wyrozumiałość i wsparcie, jakie otrzymują w swojej służbie nasi żołnierze od swoich najbliższych.
       Uroczystość stała się okazją do podziękowania naszym wiernym i wypróbowanym przyjaciołom ze środowiska cywilnego, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali naszą dywizję i zasłużyli na szczególne podziękowania. W trakcie Gali po raz 10 wręczono doroczne wyróżnienie Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – Statuetki „HUSARZA 16 PDZ”.
       Na wniosek środowisk wojskowych naszych jednostek otrzymali je niżej wymienieni laureaci;
       Janusz STĄPÓR – Starosta Powiatu Kozienice;
       Waldemar KACZKAN – prezes Zakładu Produkcji Drzewnej „KACZKAN”;
       mjr Andrzej BOROWIAK – zastępca dowódcy batalionu - szef sztabu 2 bcz 9 BKPanc. w Braniewie;
       st. chor. Benedykt KOMARZEWSKI – pomocnik dowódcy 15 BZ ds. podoficerów;
       st. szer. Damian KRÓLAK – obsługa w 20 BZ.
       Wyróżnienia wręczył laureatom Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. dr Leszek SURAWSKI, któremu towarzyszył Prezydent Elbląga, Pan Jerzy WILK.
       Tegorocznym laureatom składamy serdeczne gratulacje a kolejna Gala Dowódcy 16 PDZ już za rok.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama