UWAGA!

I szlak go trafił...

 Elbląg, Szlak czerwony w Bażantarni zapada się,
Szlak czerwony w Bażantarni zapada się, fot. RG

W dwóch miejscach, biegnący wzdłuż Srebrnego Potoku szlak czerwony w Bażantarni, zapada się. Niespełna trzy tygodnie po oficjalnym oddaniu go do użytku po remoncie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej musi wykonać poprawki.

22 czerwca oficjalnie oddano do użytku po remoncie czerwony szlak w Bażantarni. - Mamy uporządkowany cały ciek wodny plus alejki - mówił wówczas prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Po konferencji prasowej był nawet tego dnia wspólny spacer z prezydentem odnowionym szlakiem. Niespełna trzy tygodnie później ścieżka w dwóch miejscach zapada się. - Dzisiaj pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej byli już w miejscach uszkodzeń na szlaku i przeprowadzili wizję lokalną. Również dzisiaj Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które remontowało szlak, wykona niezbędne poprawki. Oczywiście zrobi to w ramach obowiązującej gwarancji - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Przypomnijmy, że szlak czerwony zniszczyła nawałnica i powódź we wrześniu 2017 roku. W dwa lata wyremontowano ponad 2 km ścieżki biegnącej wzdłuż Srebrnego Potoku w kierunku Mostku Elewów, miasto wydało na to 400 tys. zł. Regulacją koryta rzeki zajmowała się spółka Wody Polskie.

- Wnioski po wizji lokalnej w miejscach uszkodzeń są takie, że rozstępy w nawierzchni szlaku powstały w wyniku spływającej ze zboczy wody. Takie rzeczy się zdarzają, chociaż nie powinny – mówi Łukasz Mierzejewski

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama