UWAGA!

Idzie EDWARD - ofiar ma nie być

 Elbląg, Idzie EDWARD - ofiar ma nie być
fot. policja

Europejska Organizacja Ruchu Drogowego TISPOL skupiająca funkcjonariuszy policji drogowej całej Unii Europejskiej zainicjowała akcję "European Day Without a Road Death" (Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych w Ruchu Drogowym), w skrócie EDWARD. Statystyki wskazują, że każdego dnia w Europie na skutek wypadków drogowych ginie 60 osób. Niestety elblążanie też dołączają do tej liczby.

- W 2018 roku na ulicach i drogach naszego miasta i powiatu zginęło aż 11 osób. W dalszym ciągu przyczyną tych dramatów jest nadmierna prędkość, brawura i przecenianie swoich umiejętności, która przeradza się w tragedię - mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
      W 2018 roku w całej Polsce doszło do 31,7 tys. wypadków drogowych, z czego ponad 2,6 tys. ze skutkiem śmiertelnym. To oznacza, że w prawie co 12 wypadku zginął przynajmniej jeden człowiek. Najwięcej wypadków drogowych ma miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych i przy dobrej widoczności. Wtedy kierowcy czują większy komfort jazdy i rozwijają większe prędkości. Warto promować kwestie bezpieczeństwa, gdyż Polska jest na szarym końcu spośród krajów Unii Europejskiej. Najbezpieczniejszym państwem w UE pod tym względem jest Szwecja. Najgorzej radzi sobie Bułgaria, Rumunia oraz Łotwa, a tuż za nią znalazł się nasz kraj.
      Policjanci elbląskiej drogówki dołączają do swoich kolegów w innych krajów i na dzień 26 września zapowiadają wzmożone kontrole. Tego dnia funkcjonariusze będą szczególnie skupieni na ujawnianiu przekroczeń prędkości, które są najczęstszą przyczyną wypadków w ruchu drogowym.
      Od 2016r., kiedy to po raz pierwszy ogłoszono dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach, jeszcze nigdy nie osiągnięto zerowej liczby. Wierzymy, że jest to możliwe.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama