UWAGA!

Ile będą kosztowały boiska?

 Elbląg, Jedno z boisk powstanie przy SP 21
Jedno z boisk powstanie przy SP 21 (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Otwarcie ofert na budowę boisk przy SP 18, SP 21 i SOSW nr 1 ujawniło różnicę pomiędzy oczekiwaniami potencjalnych wykonawców a kwotami na które byli przygotowani miejscy urzędnicy. Są to jednak stosunkowo niewielkie rozbieżności i być może nie trzeba będzie powtarzać przetargu.

Cztery firmy złożyły swoje oferty na przebudowę boisk szkolnych przez SP 18, SP 21 i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowaczym nr 1. Wszystkie oferty przekraczają kwoty, jakie przygotowali miejscy urzędnicy.

Najmniej problemu jest w przypadku boiska przy SOSW. Urzędnicy byli przygotowani na sumę 237 tys. zł, a najtańsza oferta opiewała na kwotę 257 tys. zł (najdroższa - 393 tys. zł).

W przypadku boisk przy szkołach podstawowych różnica pomiędzy oczekiwaniami urzędników a ofertami potencjalnych wykonawców jest już większa. I tak: przy SP 18 urzędnicy oszacowali koszt inwestycji na 533 tys. zł, a najtańsza oferta opiewa na 710 tys. zł. Analogicznie przy SP 21: urzędnicy przygotowali kwotę 619 tys. zł, a najtańsza oferta wyniosła 765 tys. zł.

Decyzję, czy powtórzyć przetarg w nadziei na uzyskanie niższych cen czy też dołożyć pieniądze i rozpocząć inwestycję podejmie prezydent Elbląga. Boiska mają być gotowe do 29 maja przyszłego roku.

Wszystkie trzy boiska będą podobne. Oprócz budowy samej nawierzchni poliuretanowej przewiduje się budowę piłkochwytów, chodnika, małej architektury oraz zagospodarowanie terenu zielenią. Dodatkowo przy boiskach szkolnych zostanie przebudowany i rozbudowany (w SP 18) lub zbudowany (w SP 21) węzeł cieplny oraz zostaną wykonane roboty przygotowawcze pod budowę hali sportowej.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • " przy SP 18 urzędnicy oszacowali koszt inwestycji na 533 tys. zł, a najtańsza oferta opiewa na 710 tys. zł ", to jest znacząca różnica. Skąd dołożyć, jak Prezydent miasta mówi, że nie ma kasy na podwyżki dla nauczycieli ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  6
  NIE Słup .(2019-10-02)
 • Zanim zostaną wydane pieniądze uważam że trzeba dokonać inwentaryzacji już wybudowanych i sprawdzić : stopień ich wykorzystania i dostępność przez całą do godz 22:00 tak jak jest w Szwecji. Tam do przyszkolnych boisk ma prawo wstępu każdy mieszkaniec miasta, anie tylko uczniowie danej szkoły. @Amen
 • sp 21 moje san siro
 • Kolejny niedoszacowany przetarg. Takich mamy specjalistów w UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Jamaleg(2019-10-02)
 • uwaga, w USA stwierdzono, że ten granulat na boiskach jest rakotwórczy, czy ten nasz ma jakieś atesty? badania wykazały, że bramkarze choruja częściej na raka niż piłkarze, mają czestszy kontakt z tym dziadostwem
 • Ci co szacują koszty to chyba nie maja wyobraźni. A może otrzymują wytyczne z samej "góry"?
 • Urzędnicy zapominają wciąż uwzględnić rosnące koszty pracy. Spokojnie, po nowym roku będą jeszcze wyższe, a później jeszcze wyższe. .. bo lawinowego wzrostu cen już nic nie zatrzyma.
 • A ja się pytam z czego te boiska będą?? Ze złota??? Czy ktoś sprawdził te oferty czy nie są zawyżone koszty. Pamiętam jak za czasów budowy ORLIKÓW faktury które były za ich budowę i wyposażenie to był kosmos. Ławeczki po 1000 PLN, albo biurka które normalnie w sklepie kosztowało 120 PLN na fakturze było za 500 z hakiem. .. .PROSZĘ o INFORMACJĘ co wchodzi w te kwoty szczegółowo. .. ile za przygotowanie- roboty ziemne (tu można najwięcej "zakręcić"), ile za nawierzchnię itd. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  WFiSTA(2019-10-02)
 • Trzeba poczekać jeszcze dwa lata - tyle przecież minęło od wygrania budżetu obywatelskiego w SP18. Wtedy będzie jeszcze taniej
 • Racja! Granulat to rak!
Reklama