UWAGA!

Jacek Protas na czele Konwentu Marszałków

 
Elbląg, Jacek Protas na czele Konwentu Marszałków

Marszałek naszego województwa Jacek Protas przejął przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. Pierwsze posiedzenie odbędzie się w sierpniu w Rynie na Mazurach. Wezmą w nim udział nie tylko marszałkowie polskich województw, ale także samorządowcy z Chorwacji.

– Przewodnictwo naszego województwa w Konwencie zbiega się z prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej – wyjaśnia Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Jednym z naszych zadań będzie zakończenie procedur akcesyjnych Chorwacji, stąd propozycja nawiązania współpracy z chorwackimi regionami. Polskimi doświadczeniami w pozyskiwaniu funduszy unijnych chcemy podzielić się z naszymi nowymi partnerami.
       Przedstawiciele wszystkich regionów Polski spotkają się w województwie warmińsko-mazurskim trzy razy. W październiku samorządowcy przyjadą do Lidzbarka Warmińskiego, a w grudniu odwiedzą Olsztyn.
       – Organizacja Konwentów ma dla nas również znaczenie promocyjne. Żadne zdjęcia i materiały reklamowe nie oddadzą piękna Warmii i Mazur tak dobrze, jak bezpośredni kontakt z naturą. Chcemy ją pokazać gościom z Polski i zagranicy – dodaje Jacek Protas.
       Konwenty Marszałków służą przede wszystkim wypracowaniu konkretnych rozwiązań dla regionów i propozycji, które później w pracach legislacyjnych służą parlamentowi. Przewodnictwo trwa pół roku. Po województwie warmińsko-mazurskim organizatorem Konwentów będzie podkarpackie.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama